Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İngiltere Maliye Bakanı Büyük Vergi İndirimini Duyurdu

İngiltere Maliye Bakanı Jeremy Hunt, Sonbahar Bildirisi bütçe konuşmasında vergi indirimini açıkladı. Detaylar şöyle...
İngiltere Maliye Bakanı Büyük Vergi İndirimini Duyurdu
HABER GİRİŞ

Birleşik Krallık Maliye Bakanı Jeremy Hunt, Sonbahar Bildirisi bütçe duyuruları kapsamında, 27 milyon işçi için çalışanların Ulusal Sigortasının yüzde 12′den yüzde 10′a düşürüldüğünü duyurdu.

Diğer duyurular arasında sosyal yardım programlarında yapılan değişiklikler, alkol vergisinin dondurulması, ek ticari vergi indirimleri, yapay zeka ve üretime yatırım ve asgari ücrette artış yer aldı.

Bağımsız Bütçe Sorumluluğu Ofisi, büyüme tahminlerini keskin bir şekilde düşürdü ve enflasyon beklentisini yükseltti. Ofis hanehalkı maliyesinin uzun süredir devam eden yüksek enflasyon ve yavaş büyüme nedeniyle gergin kalması nedeniyle ülkenin karşı karşıya olduğu zorluklara dikkat çekti.

Hunt , İngiliz ekonomisinin tekrar yoluna girdiğini ve vergi indirim paketinin hâlâ yüzde 2 hedefinin iki katından fazla olan enflasyonla mücadeleyi tehlikeye atmadan büyümeyi artıracağını iddia etti.

Hunt bunun İngiltere’ye dünyanın herhangi bir yerindeki en cömert vergi indirimlerinden birini sağlayacağını söyledi.

GCM Yatırım Banner

İngiltere’de manşet enflasyon Ekim ayında yıllık yüzde 4,6 ile son iki yılın en düşük seviyesi olarak gerçekleşti. Bu oran, İngiltere Merkez Bankası’nın yüzde 2 hedefinin oldukça üzerinde ve hane halkı finansmanı üzerinde baskı yaratmaya devam ediyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.