Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İngiltere Kripto Yatırımcılarına Seslendi: Kazancınızı Açıklayın!

İngiltere Hazine Bakanlığı, ülkedeki kripto varlık yatırımcılarına ceza ile maruz kalmamaları adına uyarıda bulundu. Detaylar şöyle...
İngiltere Kripto Yatırımcılarına Seslendi: Kazancınızı Açıklayın!
HABER GİRİŞ

İngiltere son yıllarda kripto para yatırımcılarının artış kaydettiği ülkeler arasında öne çıkıyor. Bu durum düzenleyicilerin ülkedeki kazançları daha yakından takip etme isteğini beraberinde getiriyor. Hükümet son olarak ülkedeki kripto para yatırımcılarına, cezalardan kaçınmaları adına ödenmemiş sermaye kazançlarını bildirme çağrısında bulundu.

Yatırımcılardan ayrıca gelir vergilerini gönüllü olarak açıklamalarını istedi. Hükümet ek olarak bu ödemelerin nasıl yapılacağına ilişkin kılavuz paylaştı. Bu duyuru, hükümetin genişleyen kripto endüstrisini denetlemeye yönelik devam eden girişimlerinin sonuncusunu temsil ediyor.

Birleşik Krallık hükümeti, kripto vergisi beyanında bulunmuş olan kullanıcılara, gerekli tüm ödemeleri yapmak için açıklama tarihinden itibaren 30 gün süre veriyor. Bu sürede gerekli ödemelerin yapılmaması halinde, Hazine’nin parayı geri almak için gerekli adımları atacağı ve kullanıcıların cezalarla karşılaşabileceği belirtildi.

İngiltere hükümeti son dönemde kripto para piyasasına yönelik düzenleyici yaklaşımıyla biliniyor. Kendisini kripto para birimi inovasyonunda lider bir merkez olarak kurmayı amaçlayan Birleşik Krallık, kripto vergilendirmesine ilişkin sürekli yeni adımlar attı.

Ülkede ayrıca kripto paraların kumar olarak görülebileceğine ilişkin öneri verilmişti. Hükümet Temmuz ayında bu öneriyi geri çevirmişti.

GCM Yatırım Banner

Hazine iki yıl önce, Birleşik Krallık’taki kripto sahiplerinin vergi ödemesine yardımcı olmak için bir kılavuz yayınladı. Ek olarak bu yılın Mart ayında, insanların kriptolarını vergi formlarında ayrı olarak beyan etmeleri gerektiği bildirildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın