Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İngiltere Enflasyonunu Yorumlayan Hunt: Rehavete Yer Yok!

İngiltere Maliye Bakanı Hunt, ülkedeki enflasyonu yarıya indirme hedefinde bir planın olduğunu söyleyerek maddeler halinde sıraladı. İşte detaylar;
İngiltere Enflasyonunu Yorumlayan Hunt: Rehavete Yer Yok!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Küresel piyasaların önemli verileri arasında yer alan İngiltere enflasyonu açıklanmıştı. Birleşik Krallık’ta Nisan enflasyonu, Mart 2022’den bu yana en düşük seviyeyi kaydederek yüzde 8,7 olarak açıklanmıştı. İngiltere Maliye Bakanı Jeremy Hunt, resmi Twitter hesabından ülkenin Nisan ayı enflasyonunu değerlendirdi.

Paylaşımında İngiltere enflasyonunun bir yılın en düşüğü olan yüzde 8,7’ye gerilediğine işaret eden Hunt, enflasyonla mücadele kapsamında atılan adımların doğru yolda olunduğunun göstergesi olarak yorumladı.

“Ancak rehavete yer yok.” diyen Hunt, Uluslararası Para Fonu’nun (IMF) dünkü açıklamalarına da değindi. İngiltere’nin enflasyonu dizginlemek için kararlı bir şekilde hareket ettiğini söyleyen IMF, ancak özellikle gıda fiyatlarında yapılacak daha çok iş olduğunu kaydetti.

Hükümet ile Merkez Bankası Uyum İçinde Çalışıyor

Hunt, İngiltere Merkez Bankası ile Birleşik Krallık Hükümeti’nin uyum içinde çalıştığını ve bu sene enflasyonu yarıya indirmek için net bir planı olduğunu duyurdu.

Söz konusu planı 4 madde halinde aktaran Hunt, şu şekilde bildirdi;

GCM Yatırım Banner
    • Sorumlu kamu harcaması
    • Enerji faturalarını tutmak
  • Çalışmanın önündeki engellerin kaldırılması
  • Dondurucu yakıt görevi

Plana kararlılıkla bağlı kalınması gerektiğini de vurguladı. Gaz ve Elektrik Piyasaları Ofisi’nin (Ofgem) yarın yeni Enerji Fiyat Tavanını belirleyeceğini, Temmuz ayından itibarense faturalara yansıyacağının altını çizdi.

Hunt paylaşımında, “Şu an zor ama her şey daha iyi olacak.” ifadelerine de yer verdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın