Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İngilizler Gelecek Yıl Daha Fazla Vergi Ödeyebilir!

İngiltere'de, ekonomide yaşanan olumsuzluklarla mücadele kapsamında yapılan duyuruda İngilizlerin daha fazla vergi ödeyebileceği açıklandı.
İngilizler Gelecek Yıl Daha Fazla Vergi Ödeyebilir!
Yorum

İngiltere’de Liz Truss döneminde gündeme gelen yüzde 45’lik gelir vergisini kaldırma planı büyük tepkilere neden olmasıyla Truss’ı koltuğundan etti. Geçen günlerde Truss’ın ardında boşalan koltuğa oturan yeni Başbakan Rishi Sunak’tan ekonomideki olumsuzluklarla mücadele mesajı  geldi.

Başbakan Sunak ve Maliye Bakanı Jeremy Hunt, gelecek haftalarda ekonomiye dair açıklanacak planları görüşmek üzere toplantı yaptılar.

Gerçekleştirilen görüşmede vergi artışları ve İngiltere’nin kamu maliyesindeki boşluğu doldurmak için harcamalar konusunda zor kararlar alınması konusunda anlaşıldığı ifade edildi.

“Gelecek Yıl Daha Fazla Vergi Ödenebilir”

Başbakan Sunak, Liz Truss’ın istifasının ardından İngiltere’nin ekonomik krizini düzletmek için çalışacağını vurguladı. Buna göre Hazine tarafından yapılan açıklamada gelecek yıl daha fazla vergi ödenebileceği duyuruldu.

Ayrıca zorluğun büyüklüğü göz önüne alındığında herkesin vergiye daha fazla katkıda bulunmasının gerektiği kaçınılmaz olduğu aktarıldı.

Geçen günlerde Başbakan olduktan sonra ekonominin düzeltilebileceğinden emin olduğunu vurgulayan Sunak, ülkede birçok zorlukla karşı karşıya olunduğunu bildirdi. Zor kararların alınabileceğini belirterek borçları yola sokmak için bunların yapılması gerektiğini bildirdi.

Sunak, ayrıca eski Başbakan Liz Truss döneminde alınan kararı tersine çevirerek fracking yasağını duyurdu. Hidrolik kırma anlamına gelen yasağa göre borçlu ve alıcı arasında borcun yeniden yapılandırılması gündeme geldi. Böylece 2019’da seçimlerde belirtilen yasağa bağlı kalınacağını bildirdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu