Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İmzalar Atılacak! Aytemiz Akaryakıt Rusların Oluyor

Doğan Holding'e ait olan Aytemiz Akarkayıt’ın Rus şirketi Tatneft'e satılmasının onaylanmasının ardından anlaşmaya yönelik imzalarının yarın atılacağı duyuruldu.
İmzalar Atılacak! Aytemiz Akaryakıt Rusların Oluyor
Yorum

Geçtiğimiz ay Petrol ürünlerinin dağıtımı ve pazarlanması alanında faaliyet gösteren, Doğan Holding’in iştiraki olan Doğan Enerji’nin yüzde 50′ sine sahip olduğu Aytemiz Akarkayıt’ın Rus merkezli Tatneft şirketine satılacağı duyurulmuştu. İmza töreninin yarın gerçekleşeceği duyuruldu.

Patronlar Dünyası’nda yer alan habere göre 320 milyon dolar bedelle Rus şirkete satılacak olan Aytemiz Akaryakıt’ın resmi olarak satışı yarın gerçekleştirilecek.

İki şirket arasında daha önce prensip anlaşmasına varılmıştı. Bu kapsamda satışın gerçekleşmesi için Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK ) ve Rekabet Kurulu’ndan onayları alındı.

Tatneft’in İcra Kurulu Başkanı Nail Maganov’un bu gece Türkiye’ye gelerek İstanbul’da yarın Aydın Doğan’ın katılacağı imza töreni ile Aytemiz Akaryakıt’ın satışı gerçekleşecek.

Doğan Holding Aytemiz Akarkakıt’ın yüzde 50’sini Ocak 2015’te 152 milyona satın almıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu