Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Rus Şirketten Türkiye Hamlesi! Aytemiz Akaryakıt’ı Satın Alacak

Doğan Holding'in iştiraki Doğan Enerji'nin yüzde 50 ortak olduğu Aytemiz Akaryakıt'ın, Rusya’nın önde gelen petrol ve doğal gaz şirketi Tatneft tarafından satın alınacağı duyuruldu.
Rus Şirketten Türkiye Hamlesi! Aytemiz Akaryakıt’ı Satın Alacak
Yorum

Petrol ürünlerinin dağıtımı ve pazarlanması alanında faaliyet gösteren, Doğan Holding’in iştiraki olan Doğan Enerji’nin yüzde 50′ sine sahip olduğu Aytemiz Akarkayıt’ı, Rusya’nın önde gelen petrol ve doğal gaz şirketlerinden Tatneft’in alacağı duyuruldu.

Patronlar Dünyası’nda yer alan haberde Rusya’nın altıncı büyük petrol şirketi Tatneft’in, Türkiye’deki yatırımlarını artırma kararı aldığı aktarıldı. Böylece şirketin Aytemiz Akarkayıt’ı almak için talip olduğu ifade edildi.

Bir süredir devam eden pazarlığın, sonuçlanma aşamasına geldiği ve prensip anlaşmasının yapıldığı aktarıldı. Pazarlığın detay aşamasına geldiği ve önümüzdeki günlerde satışın kamuoyuna duyurulacağı bilgisi verildi.

Böylece satış sürecinin tamamlanmasının ardından Tatneft, 77 ilde 570 akaryakıt istasyonu bulunan Aytemiz Akaryakıt ile kendi petrolünü satacak.

Tatneft’in Türkiye pazarına ilk kez 2 yıl önce girdiği kaydedildi. GEBKİM’de kurulacak tesisin anlaşması 24 Haziran 2021 tarihinde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Rusya Federasyonu Tataristan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov’un başkanlığında imzalanmıştı.

Tatneft Hakkında

1950 yılında kurulan Tatneft’in resmi sitesinden yer alan bilgilerde şirketin bugünkü finansal potansiyelinin, yüksek düzeyde finansal istikrar ve likidite sağladığı ifade edildi.

Hissedarlara yüksek temettü getirisi sağlamak büyük yatırım projelerinin uygulandığı belirtildi.

Aytemiz Akaryakıt Hakkında

Şirketin resmi sitesinde yer alan bilgilerde 1963 yılında kurulan Aytemiz Akaryakıt, “Aytemiz Markası” ile 2009 yılından itibaren hizmet vermeye başladığı aktarıldı.

Teknolojik altyapısı ve yüksek müşteri memnuniyeti ile en çok tercih edilen markalar arasında yer aldığı bildirildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu