Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

IMF Ukrayna için 15,6 Milyar Dolarlık Destek Paketini Onayladı

Ukrayna için toplam 115 milyar dolarlık finansman paketinin ilk aşaması olan 15,6 milyar dolarlık destek, IMF tarafından onaylandı. İşte detaylar;
IMF Ukrayna için 15,6 Milyar Dolarlık Destek Paketini Onayladı
Yorum

Uluslararası Para Fonu (IMF) İcra Direktörleri Kurulu, Ukrayna’ya finansal destek anlamında 15,6 milyar dolarlık finansman paketine onay verildiğini duyurdu. Rusya-Ukrayna savaşı başladığı günden beri hem Avrupa ülkeleri hem de Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Ukrayna’yı finansal ve askeri olarak destekliyor.

IMF, Ukrayna’ya toplam 115 milyar dolarlık bir destek verecek. Bu kapsamda ilk aşamada 48 ay süreli 15,6 milyar dolarlık finansman yardımı yapıldı.

Yapılan açıklamada, programın hedefinin ekonomik istikrarı sağlamak olduğu aktarıldı. Desteğin belirsizliğin son derece yüksek olduğu dönemde Ukrayna’nın toparlanmasını desteklemek amacıyla verildiği ifade edildi.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin yıkıcı bir ekonomik ve sosyal etkiye neden olduğu, enerji altyapısına yönelik saldırıların devam ettiği paylaşıldı. Ukrayna’nın sermaye stokunun büyük bir kısmının yok edildiği, yoksulluğun arttığı kaydedildi.

Ukrayna’nın savaş sonrası süreçte Avrupa Birliği’ne (AB) katılım yolundaki toparlanmasını destekleyen reformların teşvik edilmesinin hedeflendiği vurgulandı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu