Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

IMF Duyurdu: Japonya’nın Bunu Yapmasına Gerek Yok

IMF'in Asya ve Pasifik Bölümü Direktör Yardımcısı Sanjaya Panth, Japon yeni hakkında beklentilerini yazdı.
IMF Duyurdu: Japonya’nın Bunu Yapmasına Gerek Yok
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Uluslararası Para Fonu (IMF), Asya ve Pasifik Departmanı direktör yardımcısı Sanjaya Panth, IMF ve Dünya Bankası yıllık toplantısında gazetecilere verdiği röportajda, Japonya’nın yeni desteklemek için döviz piyasasına müdahale etmesini gerektirecek bir faktör görmediğini söyledi.

Yen konusundaki hissiyatlarının, döviz kurunun büyük ölçüde temel göstergeler tarafından yönlendirildiği yönünde olduğunu belirtti.

Faiz oranı farkları devam ettiği sürece, Japon yeninin de baskı altında kalmaya devam edeceğini dile getirdi.

IMF’nin piyasaların işlevsizliği, finansal istikrar riskleri veya enflasyon beklentilerinin gevşemesi gibi müdahale ihtiyacını destekleyecek temel kriterleri görmediğini de sözlerine ekledi.

Yakın vadede Japonya’da enflasyon görünümünde çok yukarı riskler olduğunu söyleyen isim, bunu ekonominin tam kapasite çalışmasına ve fiyat artışlarının giderek daha fazla güçlü talepten kaynaklanmasına bağladı.

Manşet Haberleri
Sponsorlu | 2023/3Ç Kar/Zarar %24.02/75.98%
Dolar Günü Nasıl Kapatır?

USD/JPY paritesi, yeni haftaya başlarken yüzde 0,11 ekside 149,38 seviyesinde seyrediyor. Aylık bazda yüzde 14, yıllık yüzde 1,7 oranında yükseliş gösterdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/3Ç Kar/Zarar %24.02/75.98%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.