Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

IMF Başkanı’ndan Küresel Ekonomi için Kötü Yorum

IMF Başkanı Kristalina Georgieva, savaşın küresel ekonomiye olan etkisi hakkında değerlendirmede bulundu. Detaylar haberde...
IMF Başkanı’ndan Küresel Ekonomi için Kötü Yorum
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, Riyad’daki Geleceğe Yatırım Girişimi (FII) zirvesinde küresel ekonomiye yönelik dikkat çeken açıklamalarda bulundu. İsrail-Hamas arasındaki savaşın gerilimi daha da arttığını söyledi.

IMF Başkanı Georgieva, “Zaten kaygılı olan dünyada daha fazla gerginlik görüyoruz” dedi. “Bol bulutların olduğu bir ufukta bir tane daha olursa daha da derinleşebilir.” açıklamasında bulundu.

Savaşın turizmi etkileyerek ve yatırımcıları caydırarak Mısır, Lübnan ve Ürdün gibi komşu ülkelere zarar verebileceğini söyledi.

Enflasyonun hala yüksek ve bunun faiz oranlarının yüksek kalması anlamına geldiğini söyledi.

Parçalanmış bir dünyada uluslararası işbirliğinin büyümenin anahtarı olduğunu ve “gerçekten en yüksek öncelikli konu” olduğunu vurguladı.

GCM Yatırım Banner

Parçalanmanın maliyetlerine bakıldığında, bunların çok önemli olduğunu gördüklerini dile getiren Georgieva, birçok kez küresel GSYH’nin yaklaşık yüzde 12’sini kesmekten bahsettiklerini dile getirdi.

IMF Başkanı açıklamasında “İlave 12, 13 ve 14 trilyon dolarla dünya olarak neler yapabileceğimizi bir hayal edin.” diyerek konuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.