Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

IMF Başkanı: Terra Çöküşü Kriptodan Kaçma Nedeni Değil

IMF Başkanı Kristalina Georgieva, Davos'ta düzenlenen forumda, Terra'daki çöküşü ve kripto paralara dair görüşlerini paylaştı.
IMF Başkanı: Terra Çöküşü Kriptodan Kaçma Nedeni Değil
HABER GİRİŞ

Geçtiğimiz günlerde Terra ekosistemindeki yaşanan gelişmeler, küresel finansın oyuncuları tarafından değerlendirilmeye devam ediyor. Son olarak IMF Başkanı Kristalina Georgieva, Davos’ta düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu’ndaki yıllık toplantıda açıklamalarda bulundu.

IMF Başkanı, dolar destekli stablecoin’ler ile gerçek fiat paraların aynı kefeye konulmaması gerektiğini söyledi. Kripto ekosisteminin önemine dikkat çeken Georgieva, bu varlıkların düşük maliyet, hızlı hizmet ile finans sistemine katkı sağladığını ifade etti.

Terra ekosisteminde yaşanan çöküşe atıfta bulunan Georgieva, burada yaşanan durum nedeniyle kripto para piyasasından kaçmanın doğru olmadığını belirtti.

‘Gerekli Eğitim Verilmeli’

Georgieva, değişen seviyelerde ilişkili risklere sahip birçok farklı varlık türü olduğunu kaydetti. Kripto varlıklar hakkında olumlu açıklamalar yapan Georgieva, bu paraların riskler içerdiğini kabul etti ve yatırımcıların bu risklerden korumak için eğitilmesi gerektiğini söyledi.

Ülkelerin bunun için gereken sorumluluğu yerine getireceğini ifade eden IMF Başkanı, ‘Bir varlık ne kadar az destekleniyorsa o kadar riskli olur’ diye konuştu. Georgeiva’nın açıklamaları, Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde’ın açıklamalarının ardından geldi.

Manşet Haberleri
Sponsorlu | 2023/3Ç Kar/Zarar %24.02/75.98%
Bitcoin Günü Nasıl Kapatır?

Lagarde, IMF Başkanından farklı yönde söylemler kullanmış ve kripto varlıkların değersiz olduğunu söylemişti. Avrupa Merkez Bankası tarafından paylaşılan son bir raporda ise kripto varlıkların risklerine dikkat çekildi ve bunun ekonominin geneline yayılabileceğinin uyarısı yapıldı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/3Ç Kar/Zarar %24.02/75.98%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.