Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İmamoğlu’nun TOGG Talebine Olumsuz Yanıt

Hazine ve Maliye Bakanı Nebati'nin 2. TOGG çıkışından sonra Ekrem İmamoğlu'da istekte bulundu. İmamoğlu'nun TOGG'dan aldığı cevap dikkat çekti. İşte detaylar...
İmamoğlu’nun TOGG Talebine Olumsuz Yanıt
HABER GİRİŞ

Yerli ve milli marka TOGG, Türkiye’de büyük ilgi görmeye devam ediyor. Son olarak TOGG için başvuruda bulunduğunu açıklayan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun (TOGG) Gemlik Kampüsü’nün açılışından sonra ilk olarak Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan sonra 2. aracın kendisine tahsis edilmesini istedi. Bakan Nebati’nin bu çıkışından sonra Ekrem İmamoğlu’da araç talebinde bulundu.

İmamoğlu TOGG’dan 100 Adet Araç İstedi

Konuya yönelik sosyal medya hesabından açıklama yapan İmamoğlu, Tarihi Yarımada’da kullanmak için yerli ve milli TOGG’dan 100 adet elektrikli araç talebinin olduğunu söyledi. Talep ile ilgili TOGG’tan gelen cevabı paylaştı.

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu, Mart 2023 tarihi itibariyle yollara çıkacak akıllı cihaza olan ilgiyi gururla takip ettiklerini belirtti. Ön sipariş sürecini Şubat 2023 itibariyle başlatacaklarını söyledi.

“Israrla Sıramızı Bekliyoruz”

TOGG açıklamasında “O tarihe kadar kullanıcılarımızı merkeze aldığımız #USECASEMobility vizyonumuza uygun bir şekilde sizleri sürece ilişkin bilgilendirmeye devam edeceğiz. Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilen ön sipariş dışında başka bir sipariş almadığımızı yenilemek isteriz.” diye belirtti.

GCM Yatırım Banner

Bu açıklamanın ardından İmamoğlu “TOGG’dan sadece Sayın Cumhurbaşkanı’nın sipariş yetkisi olduğunu yani talebimizin karşılanmayacağını öğrendik. Israrla sıramızı bekleyeceğimizi duyururuz.” diye değerlendirmede bulundu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın