Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İlk 10 İçindeki Popüler Altcoinin Düşüşü Derinleşebilir!

Çoğu kripto para birimi, son 24 saat içinde değer kaybına uğrarken, o altcoinin kayıpları biraz daha derinleşebilir! Detaylar haberde;
İlk 10 İçindeki Popüler Altcoinin Düşüşü Derinleşebilir!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para piyasasında son 24 saatte kırmızı görünüm hakimken, özellikle piyasa değerine göre gerçekleştirilen sıralamada ilk 10’da yer alan kripto para birimlerinin hareketleri merak ediliyor. Piyasa değeriyle 9. sırada yer alan Cardano (ADA) söz konusu altcoinlerden biri olarak dikkat çekiyor.

Tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) 3.09 dolardan yüzde 90’a yakın aşağıda konumlanan ADA, son bir hafta içinde biraz toparlanmış olsa da son 24 saati kayıplarla geçirdi.

ADA’da Beklenen Toparlanma Bir Türlü Gerçekleşmedi

Vasil hard fork güncellemesi ve Cardano zincirinin diğer merkezi olmayan staking ağlarından daha iyi performans sergilemesi gibi unsurlar şimdilik kripto para biriminde beklenen yükseliş hareketini oluşturabilmiş değil.

Grafikler, Cardano’nun fiyat düşüşünün önümüzdeki 48 saat boyunca devam etme ihtimalini de ortaya koymakta. Güncel fiyata bakıldığında dikkat çeken veriler şöyle sıralanıyor:

  • Kripto pazarındaki fiyatların çoğu bugün kırmızıda.
  • ADA’nın fiyatı ABD doları, BTC ve ETH karşısında zayıfladı.
  • Cardano’nun fiyatı 0.3123 dolara düşme riskiyle karşı karşıya.

Cardano’da Son Durum Nasıl?

Son 24 saat itibarıyla kripto piyasasının çoğu kırmızı renkte ve Cardano da bunun bir istisnası değil. CoinMarketCap, altcoinin son 24 saatte yüzde 2.94’lük bir fiyat düşüşünden sonra 0.3169 dolardan el değiştirdiğini gösteriyor. Bununla birlikte, kripto, geçen haftaya göre hala yüzde 1’in üzerinde getiri sağlamış durumda.

GCM Yatırım Banner

ADA ayrıca piyasadaki en büyük iki kripto para birimi olan Bitcoin (BTC) ve Ethereum’a (ETH) karşı son gün sırasıyla yaklaşık yüzde 1.16 ve yüzde 0.10 oranında zayıfladı.

Piyasa değeri de düşüş gördü ve şu anda yüzde 11’den fazla düşüşün ardından 169.048.985 dolar seviyesinde bulunuyor.

10.912.726.359 dolarlık piyasa değeri ile şu anda piyasa değeri açısından en büyük 9. kripto para birimi konumunda. Bu, altcoini Dogecoin’in (DOGE) hemen arkasına 8. sıraya ve Polygon’un (MATIC) önüne 10. sıraya yerleştiriyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: CoinMarketCap

Düşüş Derinleşebilir Sinyali!

Ayılar, şu sıralar günlük 20 EMA çizgisinin altında konumlanan ADA fiyatını günlük 9 EMA seviyesinin altına indirmeye çalışıyor. Böyle bir durumda, ADA’nın fiyatı bir sonraki destek seviyesi olan 0.3123 dolar seviyesine düşebilir.

Günlük RSI göstergesi de, aşırı satım bölgesine doğru negatif eğimli olduğu için şu anda düşüş tezini destekliyor. Ancak, RSI çizgisi hala RSI SMA çizgisinin üzerinde konumlanıyor. Bu, ADA’nın fiyatında daha fazla düşüşü önleyen bir yükseliş dönüşünün hala gerçekleşebileceğini gösteriyor.

ADA’nın fiyatı bugünkü işlem seansının sonunda günlük 9 EMA çizgisinin üzerinde kapanırsa düşüş tezi geçersiz olacaktır.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.