Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İletişim Devi Kolları Sıvadı: 240 Milyon Dolar Yatırım Yapacak

Turkcell Genel Müdürü Ali Taha Koç, 2025 yılı sonuna kadar yapacakları 240 milyon dolarlık yatırımla iklim krizini yeneceklerini belirtti. İşte detaylar;
İletişim Devi Kolları Sıvadı: 240 Milyon Dolar Yatırım Yapacak
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da TCELL koduyla işlem gören ve sektörün önde gelen şirketlerinden olan Turkcell İletişim (TCELL), sürdürülebilirlik alanında dünyadaki ilk 8 operatör arasında yer alarak 2050 yılında net sıfır şirket olma hedefini açıkladı.

Şirketin Genel Müdürü Dr. Ali Taha Koç, 2025 yılı sonuna kadar yapacakları 240 milyon dolarlık yenilenebilir enerji yatırımlarıyla Sanayi Devrimi ile birlikte büyüyen iklim krizini “teknoloji devrimi” ile yenmeye kararlı olduklarını vurguladı.

2050’ye kadar net sıfır şirket olma vizyonuyla yeşil enerji yatırımlarına 240 milyon dolarlık kaynak ayırdıklarını, yatırımların ilk fazı olarak 5 farklı ilde 8 farklı proje ile 54 MW’lik güneş enerjisi santrali kurulumlarını tamamladıklarını belirtti.

İkinci fazda yapacakları 160 MW’lık kurulum ile birlikte toplam 214 MW’lık kapasiteye ulaşmayı hedeflediklerini duyurdu. İklim kriziyle mücadelenin anahtarının teknoloji olacağını paylaştı.

Koç, GSM sektörünün öncü kuruluşu GSMA Mobile Net Zero inisiyatifine katılan dünyadaki ilk 8 operatör arasında yer almaktan gurur duyduklarını dile getirdi ve toplum içinde değer sağlamaya devam edeceklerini ifade etti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.