Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Turkcell Hisselerinde Beklenti Arttı: 144 TL Olur mu?

Borsa İstanbul’da TCELL koduyla işlem gören Turkcell için raporlarını paylaşan aracı kurumlar, hisse için beklentilerini değiştirdi. İşte detaylar;
Turkcell Hisselerinde Beklenti Arttı: 144 TL Olur mu?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Turkcell İletişim Hizmetleri (TCELL), 27 Mayıs’ta 2024’ün ilk çeyreğine yönelik finansal sonuçlarını paylaştı. Aracı kurumlar, açıklanan bilançoya istinaden değerlendirmelerini paylaştı ve hedef fiyatlarını güncelledi.

Ak Yatırım, paylaştığı günlük bülteninde şirketin enflasyon muhasebesi sonrası 1Ç24’te 2,6 milyar TL’lik net kar açıkladığını, net kardaki iyileşmenin daha iyi operasyonel performans ve 1Ç23’e göre 1 milyar TL daha az vergi gideri ile ilgili olduğu belirtildi.

Turkcell’in ARPU (birim başına ortalama gelir) büyümesini, şirketin gelecekteki reel gelir büyümesi ve FVÖK marj genişlemesine işaret eden bir gösterge olarak kabul eden Ak Yatırım analistleri, TCELL için hedef fiyatını 98,50 TL’den 144 TL’ye yükseltti. Hissenin en çok beğenilen hisseler arasında tutulduğu vurgulandı.

Garanti BBVA Yatırım

Turkcell’in 2024’e güçlü bir başlangıç yaptığını belirten Garanti BBVA Yatırım, şirketin faturalı hat abone sayısının ilk çeyrekte 472 bin artarak toplam mobil abone içerisindeki oranının yüzde 72,3 olduğuna dikkat çekti.

Finansal sonuçların hisse etkisini olumlu olarak değerlendiren analistler TCELL için “endeks üstü getiri” tavsiyesini korudu ve 12 aylık hedef fiyatını 114 TL olarak belirledi.

GCM Yatırım Banner

Hedef fiyat açıklayan diğer aracı kurumlar:

Vakıf Yatırım, TCELL için hedef fiyatını 122 TL’ye çıkardı ve uzun vadeli “al” önerisini korudu.

Alnus Yatırım, TCELL için hedef fiyatını 114 TL’den 133 TL’ye yükseltti ve “al” tavsiyesini korudu.

Oyak Yatırım, TCELL için hedef fiyatını 125 TL’ye çıkardı ve “endeks üstü getiri” tavsiyesini değiştirmedi.

İntegral Yatırım, TCELL için hedef fiyatını 98 TL’den 137 TL’ye çıkardı.

Turkcell Hisselerinde Beklenti Arttı: 144 TL Olur mu?Kaynak: Paratic Piyasalar

23 Mayıs’ta 96 TL ile tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkan TCELL, 27 Mayıs saat 13.30 itibarıyla yüzde 1,5 düşüşle 88,5 TL’den işlem görüyor. Hissede aylık yüzde 12, yıllık yüzde 175 değer artışı görüldü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.