Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İkramiyeler ve Tiktok Meclis’e Geliyor

Bu hafta ekonomiye dair düzenlemeleri içeren kanun teklifinin Meclis gündeminde ele alınması beklenirken, sosyal medyanın da masaya getirileceği öğrenildi.
İkramiyeler ve Tiktok Meclis’e Geliyor
HABER GİRİŞ

Yılın son ayında Meclis gündeminin ajandası kalabalık oldu. Şubat ayında yaşanan deprem felaketi sonrası merceğe alınan fiyat hareketleri ve bu yıl bir defaya mahsus verilecek emekli ikramiyesine çalışan kesimin de dahil edilmesi, ekonomi konularını içeren kanun teklifinde yer aldı.

5 Aralık Salı günü haftalık çalışmasına başlayacak olan Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu, çalışan emeklilere de bir defaya mahsus 5 bin lira ikramiye verilmesini onaylayacak.

Tüm şans oyunları için ikramiye dağıtım oranında tavanı yükseltme teklifini ele alacak. Teklif Meclis’ten geçerse üst sınır yüzde 83’ten yüzde 93’e çıkacak.

Deprem bölgesinde tespit edilecek fahiş fiyat uygulamaları için ceza tutarı 10 kat uygulanacak ve uygulama için son tarih 31 Aralık 2025 olacak.

TikTok Mercekte

Ekonomi maddelerinin yanı sıra gündemdeki gelişmeleri de ele alacak olan Meclis, TikTok özelinde tartışma yürütecek.

GCM Yatırım Banner

7 Aralık Perşembe günü toplanacak olan TBMM Dijital Mecralar Komisyonu, TikTok temsilcilerini dinleyecek.

Batı’da olduğu gibi Türkiye’de de Çin merkezli popüler sosyal medya ağının yasaklanıp yasaklanmayacağı kararı alınacak. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın