Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İkiye Katlayan Hisseye Patrondan Satış Geldi

Borsada gündem kâr realizasyonu ve belirsizlikle gelen satış baskısı olurken, patronlar hisselerinden çıkışları sürdürüyor. Son çıkış ENSRI paylarından oldu.
İkiye Katlayan Hisseye Patrondan Satış Geldi
HABER GİRİŞ

Ensari Deri Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.’den bugün pay alım satım bildirimi geldi. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaşılan bildirimde, şirket paylarında patron satışının yapıldığı açıklandı.

Geçen hafta Cuma günü şirket paylarında toplamda 760.000 TL nominal tutarlı satış işleminin gerçekleştiği haberi bugün paylaşıldı.

Geçen haftanın son işlem günü olan 15 Mart 2024 tarihinde Muhammet Nuri Ensari’nin 40,00 – 40,84 TL fiyat aralığından satış işlemi gerçekleştirdiği kaydedildi.

Son satış işlemiyle birlikte Ensari’nin şirket sermayesindeki paylarının 15 Mart 2024 tarihi itibarıyla yüzde 71,27 sınırına çekildiği bildirildi.

Ensari Deri Hisse 19.03.2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin ENSRI kodlu hisseleri satış gördüğü günü 37,70 liradan kapattıktan sonra bu haftanın açılışını 38 liradan yaptı. Ancak bu hafta yükseliş trendine girmeyen hisseler haftalık düşüşünü yüzde 4’e yakın tuttu.

GCM Yatırım Banner

Borsaya 2022 yılında giriş yapan ENSRI, 4 lira seviyesinden işleme başladıktan sonra bugün itibarıyla yıllık primini yüzde 460’a taşıyarak 46,28 liraya kadar çıktı. Yazım anında yüzde 3’e yakın düşüş gören hisseler 37,12 TL’den kayda geçti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.