Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İkinci El Pazarında Yeni Düzenleme: O Gruba da Kısıtlama Geldi

İkinci el araç fiyatlarında oluşan köpüğü almak için getirilen satış kısıtlamasına Resmi Gazete ilanıyla motosiklet de dahil edildi. Düzenlemenin detayları haberde;
İkinci El Pazarında Yeni Düzenleme: O Gruba da Kısıtlama Geldi
HABER GİRİŞ

Resmi Gazete’nin 7 Aralık tarihli sayısında ikinci el araç satışları için getirilen zaman ve kilometre sınırına ilişkin düzenlemede tarihin uzatılmasının ardından bugün paylaşılan kararda söz konusu düzenlemeye motosiklet de eklendi.

Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanan “İkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Yönetmelikte, ikinci el taşıt satışları için geçerli olan 6 ay ve 6 bin kilometre sınırına motosikletin de dahil edildiği bildirildi.

Böylece ikinci el motosiklet satışları için aracın ilk tescil tarihinden itibaren 6 aylık süre geçmesi gerekecek ve 6 bin kilometre sınırı aşılmadan satış yapılamayacak.

Bugünden itibaren yürürlüğe giren kararın 1 Temmuz 2024 tarihine kadar geçerli olacağı duyuruldu. Ticaret Bakanlığı’nın ise bu kararı uzatabileceği ibraz edildi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın