Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

IKEA’nın Rusya ile Stoklarla Sınırlı Süreci Başladı!

IKEA, bugünden itibaren Rusya’da sadece çevrimiçi olarak hizmet vermeye başladı. Satışlar, birkaç hafta içerisinde sonlandırılacak.
IKEA’nın Rusya ile Stoklarla Sınırlı Süreci Başladı!
Yorum

İsveçli mobilya şirketi IKEA, 4 Mart 2022’den itibaren Rusya’daki fiziki ve online mağazalar ile stüdyolarında satışları askıya almıştı.

Bugün resmi internet sitesindeki duyuru ile 5 Temmuz’dan itibaren ürünlerin çevrimiçi satışına başlandığını bildirdi.

Sadece “ikea.ru” web sitesinden gerçekleşecek olan alışverişlerin, yalnızca birkaç haftalığına yapılabileceğini ve ürünlerin stoklarla sınırlı olduğunu söyledi.

IKEA teslimat bölgelerinin değiştirildiğini, sevkiyatların yalnızca IKEA mağazalarının bulunduğu şehirlere en fazla 50 km uzaklıkta bulunan bölgelerle sınırlı olduğunu ifade etti.

Site alışverişe açıldıktan hemen sonra teknik nedenlerden dolayı geçici olarak kullanılamadığı ve sorunun çözümü üzerinde çalışıldığı duyuruldu. Depolarda yeterince mal olduğunu ve sitedeki güncellemeler için takipte kalınması gerektiği eklendi.

Rusya’nın, Ukrayna’da 24 Şubat’ta başlattığı askeri saldırı sonrasında Batılı ülkeler Rusya’nın ekonomisini hedef alan sayısız yaptırım uyguladı.

IKEA 16 Haziran’da yaptığı açıklamada, “Geçtiğimiz birkaç ay boyunca, dünya çapında iş süreçleri ve tedarik zincirleriyle ilgili durum büyük ölçüde kötüleşti. Bunun ışığında, yakın gelecekte satışların yeniden başlaması olasılığını görmüyoruz.” ifadelerini kullanmıştı.

Inter IKEA Grubu ve Ingka Grubu’nun, Rusya’daki iş ölçeğini azaltmaya karar verdiği duyurulmuş, müşterilere çevrimiçi hizmet vermeye devam edileceği söylenmişti.

Gerekli iş süreçlerini sağlamak için müşterilere çevrimi hizmet vermeye devam edileceği, tarihlerin ise daha sonra açıklanacağı belirtilmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu