Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

İdealist GYO Emlak Konut Aracılığıyla 9 Ticari Ünitenin İhalesini Kazandı

İdealist GYO, İdealist Cadde Projesi'nin Emlak Konut GYO aracılığı ile yapılan e-ihalesi kapsamında 9 adet ticari ünitenin satın alındığını duyurdu.
İdealist GYO Emlak Konut Aracılığıyla 9 Ticari Ünitenin İhalesini Kazandı

İdealist Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, Emlak Konut GYO ile geliştirdikleri projeye ait durum açıklamasında bulundu.

Emlak Konut GYO ile İdealist İnşaat Tic. Ltd. Şti.  İdealist GYO A.Ş arasında 16.08.2017 tarihinde imzalanan İstanbul Şile Çavuş Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi yöntemiyle geliştirilen projede yer alan 6 adet konut nitelikli bağımsız bölümleri satın almak için gerekli işlemlerin başlanılmasına karar verilmişti.

İdealist Cadde projesine ait 18 adet ticari ünite ve 1 adet konut alanı, Emlak Konut GYO tarafından e-ihale yöntemiyle 07.10.2021 – 14.10.2021 tarihleri arasında satışa sunulmuştu. Bu kapsamda İdealist GYO, ihaleye katılma kararı almış ve brüt 1.387,46 metrekare alanlı ve toplam KDV dahil 16.370.000 TL bedel ile ihaleye çıkan 9 adet ticari ünitenin satışının kendi lehine sonuçlandığını duyurdu.

İdealist GYO KDV dahil 16.965.000 TL bedel üzerinden ihaleyi kazanırken, tutarın ödeme şekline bağlı olarak yüzde 25’e varan oranda indirime konu olabileceğini değerlendirdiklerini söyledi. Şimdi sözleşme imzalanması için Emlak Konut GYO’dan davet beklediklerini ve sonuçlandığında Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda duyuracaklarını ifade ettiler.

Açıklamanın geldiği sıralarda İdealist GYO hisseleri (IDGYO) yüzde 0,43 oranında düşüşle 2,30 liradan işlem görmeye başladı.
İdealist GYO Hisseleri Yüzde 0,43 Düşüş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler geçen haftaki işlemlerin son gününde düşüş eğilimini sonlandırıp yükselişe geçmişti. 2,17 – 2,33 lira aralığında dalgalanan hisseler, kapanışı 2,31 liradan yaptı. Yeni haftaya ise 2,30 liradan başlayan hisseler, bir süre yataya yakın seyretti.

TSİ 11:00 sularında 2,38 liraya kadar yükselen İdealist GYO hisseleri, 2,27 – 2,32 aralığında dalgalanmaya başladı. Hisselerde karışık bir seyir hakim olurken, aşağı yönde 2,24 ve 2,17 lirada bulunan destek noktaları takip ediliyor. Yukarı yönde ise 2,37 ve 2,44 lirada bulunan direnç seviyeleri izleniyor.

Hisselerin fiyat performansı incelendiği zaman; haftalık bazda %2,96 oranında değer kaybettiği görülüyor. Hisseler aylık ve geçen yılın aynı zamanına göre %6,91 oranında değer kaybetmiş durumda bulunuyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum