Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İddialı Açıklama: Ripple Davası 2022 Bitmeden Sonlanabilir!

Ripple ile SEC arasında yaklaşık iki yıldır süren davanın ne zaman sona ereceği bilinmezken, XRP savunucusu avukat Jeremy Hogan'dan önemli bir iddia geldi. Detaylar haberde;
İddialı Açıklama: Ripple Davası 2022 Bitmeden Sonlanabilir!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ripple ile Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasında süren davanın sıkı bir takipçisi olan avukat Jeremy Hogan’dan kripto sektörünü yakından ilgilendiren bir açıklama geldi. Ünlü avukat, Ripple ile SEC arasındaki davanın yakın gelecekte bir anlaşma ile sonlanabileceğini düşünüyor.

Hogan’a göre, taraflar arasında şu andan itibaren Kasım ayı sonuna kadar bir anlaşma gerçekleşme olasılığı yüksek görünüyor.

Avukat, bir XRP sahibi tarafından paylaşılan tweet’e yanıt olarak dikkat çeken iddiada bulundu.

Söz konusu tweet’i atan kişi, bir yıl önce avukat Hogan tarafından tahmin edildiği gibi tarafların bu ay anlaşıp anlaşamayacaklarını şu sözlerle öğrenmek istedi: “Merhaba Jeremy! Yaklaşık bir yıl önce, 13 Eylül’ün en olası anlaşma tarihi olacağını belirtmiştiniz. Hala bunun olabileceğine inanıyor musun? Ve elbette, bu davayla ilgili çok öğretici çalışmalarınız için teşekkür ederiz.”

Hogan’ın soruya yanıtı ise şöyle oldu:

GCM Yatırım Banner

“Büyük olasılıkla. Tüm kartlar artık masada olacağından uzlaşma süresi şu andan itibaren Kasım ayının sonuna kadardır.”

Ripple ve SEC Arasında Devam Eden Kriz

Ripple ve SEC arasında devam eden dava artık iki yıla yaklaşıyor ve bu durum XRP fiyatı üzerinde olumsuz etki ve baskı yaratmayı sürdürüyor.

XRP sahipleri, tarafların 31 Mart 2022’de veya daha önce bir süreçte anlaşmaya varmasını umdukları için davanın yol açtığı tahribata uzun süredir katlanmak zorunda kaldılar. Ve gelinen noktada her iki tarafın tutumu nedeniyle hala yakın zamanda bir anlaşmaya varılıp varılmayacağı belirsiz durumda.

SEC, Ripple’ı günah keçisi yapmak isterken; blockchain şirketi, SEC’in kripto sektöründeki katı düzenleyici uygulamalarını sona erdirmek istiyor.

Avukat Deaton: Bir Uzlaşma Olabilmesi için…

Ancak bazı uzmanlar, davadaki çeşitli gelişmelere dayanarak bir anlaşmanın yakın olduğuna inanıyor. Mahkemenin, tartışmalı William Hinman’ın konuşmasının formüle edilmesine yol açan dahili belgeleri SEC’in üretmesi konusunda ısrar ettiği hatırlatılıyor.

Belgeleri Ripple’dan uzak tutmak için tüm çabalara rağmen, Yargıç Sarah Netburn, SEC’in önergelerini kabul etmeyi reddetti.

SEC, hala Hinman belgelerini saklamaya kararlı görünürken, SEC’e karşı bir toplu davada 72.000’den fazla XRP sahibini temsil eden bir avukat olan John Deaton, belgelerin mahkemede sunulması yerine büyük olasılıkla Ripple ile anlaşmaya varılacağına inanıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.