Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ICRC: Gazze’de 2 Milyonun Üzerinde Kişi Temel İhtiyaçlardan Yoksun

Uluslararası Kızılhaç Komitesi, Gazze'de iki milyonun üzrinde kişinin temel ihtiyaçlardan yoksun olduğu bilgisini verdi. Detaylar haberde;
ICRC: Gazze’de 2 Milyonun Üzerinde Kişi Temel İhtiyaçlardan Yoksun
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

İnsani yardım kuruluşu Uluslararası Kızılhaç Komitesi (ICRC), Gazze Şeridi’nde yaşayan iki milyonun üzerinde kişinin temel ihtiyaçların yanı sıra su ve elektrikten yoksun olduğu bilgisini verdi.

Komitenin sosyal medya platformu X hesabı üzerinden yapılan paylaşımda, İsrail’in yoğun saldırılarının sürdüğü Gazze’deki son duruma ilişkin bilgiler verildi.

“Gazze’de Bu Gece Yüz Binlerin Uyuyacak Yeri Yok”

Paylaşımda, Gazze’de yüz binlerce kişinin uyuyacak yerinin olmadığına dikkat çekildi.

“Bölgede 2 milyondan fazla kişi temel ihtiyaçlardan, su ve elektrikten yoksun.” ifadesi kullanıldı.

Ambulansların yaralılara ulaşamadığına değinilirken sivillerin, silahlı çatışmaların etkilerinden korunması gerektiği belirtildi.

GCM Yatırım Banner

İsrail, 8 Ekim tarihinde abluka altındaki Gazze’ye yönelik elektrik, su, gıda ve diğer temel hizmetleri kesme kararı almıştı.

“Yetkililerle Temas Halindeyiz”

Uluslararası Kızılhaç Komitesi Yakın ve Orta Doğu Bölge Direktörü Fabrizio Carboni yaptığı açıklamada, bölgedeki çalışmalar kapsamında Hamas ve İsrailli yetkililerle temas halinde olduklarını ifade etti.

Carboni, “Rehineler ve aile üyeleri arasındaki iletişimi kolaylaştırmak ve herhangi bir nihai tahliyeyi kolaylaştırmak için tarafsız bir aracı olarak insani ziyaretler gerçekleştirmeye hazırız” şeklinde konuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.