Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İçişleri Bakanlığı Çocuk Kaçırma İddialarını Aydınlattı

İçişleri Bakanlığı bugün sosyal mecralarda çıkan deprem bölgesindeki çocukların kaçırıldığına ilişkin iddialara yanıt verdi. İşte detaylar;
İçişleri Bakanlığı Çocuk Kaçırma İddialarını Aydınlattı
HABER GİRİŞ

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat tarihli depremlerin ardından bazı sosyal medya hesaplarında çıkan çocuk kaçırma olaylarına ilişkin İçişleri Bakanlığı tarafından açıklama yapıldı. Bakanlık, deprem bölgesinden çocuk kaçırma olaylarının meydana geldiği yönündeki iddiaların asılsız olduğunu bildirdi.

Asrın felaketi olarak nitelendirilen depremler sonrasında çocuk kaçırma iddialarına ilişkin resmi makamlara intikal eden herhangi bir ihbar ve müracaat olmadığı vurgulandı.

İçişleri Bakanlığı, konuya ilişkin kolluk birimlerince yapılan bir tespitin de bulunmadığına dikkat çekti.

Spekülasyonlara İtibar Edilmemeli

Depremlerin etkilediği 11 şehirdeki yaraların en kısa sürede sarılması için vatandaşın ve devletin el ele mücadele verdiğine işaret eden bakanlık, söz konusu spekülasyonlara itibar edilmemesi gerektiğinin altını çizdi.

Deprem bölgesinde yaşanılanlara ilişkin doğru bilginin sadece yetkili kurumların açıklamaları ile dikkate alınması gerektiğine vurguda bulunuldu.

GCM Yatırım Banner

Yapılan açıklamada, asılsız iddiaları gündeme getirenler ve benzer iddiaları yayanlar hakkında işlem başlatıldığının bilgisi verildi.

Bakan Yanık: Saklanan Hiçbir Şey Yok

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık da bugün konuyla ilgili açıklamada bulunarak, kendilerine gelen çocuklarla ilgili tüm başvuru ve ihbarların kaydedildiğini belirtti.

Bütün verilerin çok şeffaf ve net bir biçimde açıklandığını bildiren Yanık, saklanan hiçbir şeyin olmadığını ifade etti.

Kimliği tespit edilemeyen 83 çocuktan dün itibarıyla bir kısmının halen hastanelerde tedavisinin devam ettiğinin bilgisini vererek, bir kısmınınsa bakanlığın kuruluşlarında olduğunu ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.