Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Icaros VR ile Uçarak Spor Yapın!

Çeşitli simülasyonlarla uçma hissi veren Icaros VR düzeneği sıkıcı ve yorucu egzersizleri çok daha keyifli hale getiriyor. İşte muhteşem özellikleri:
Icaros VR ile Uçarak Spor Yapın!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Son yıllarda hayatımıza giren ve bilgisayar kaynaklı ortamları 3 boyutlu bir şekilde gözler önüne seren sanal gerçeklik, farklı bir dünyaya ulaşmamızı sağlıyor. Latincede, “sanallık” anlamına gelen “virtualis” kelimesinden türeyen bu kavram, günümüz teknolojisine yön vermeye devam ediyor. Geleceğe ışık tutan akıllara zarar teknoloji ürünleri arasında yer alan sanal gerçeklik konsolları, bu farklı dünyayı en etkileyici şekilde gözler önüne seriyor.

Samsung, Sony ve LG gibi ünlü teknoloji devlerinin piyasaya sürmüş olduğu bu teknoloji, jiroskop ve manyetometre ile donatılmış akıllı telefon modellerinde de destekleniyor. Özellikle Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge, Galaxy Note 5, Galaxy S6 ve S6 Edge, LG Optimus 2X, LG Optimus 3D P920, Sony Ericsson Xperia Neo, Xperia arc ve HTC Incredible S modelleri sanal gerçekliğin hayatımıza entegre olmasına büyük katkılarda bulunan cihazlardır.

Ayrıca bağımsız bir sanal gerçeklik konsolu olan Microsoft HoloLens de bu sanal dünyanın ve günümüz teknolojisinin büyüleyiciliğini tamamıyla gözler önüne serdi. Mitolojik kahraman İkarustan’tan  esinlenerek tasarlanan sanal gerçeklik ürünü, kendini kuşlar gibi özgür hissetmek isteyen kişileri büyülemeyi başardı. Icaros VR adı verilen bu düzenek, sanal gerçeklik gözlüğündeki uçuş simülasyonu ile spor yapmanıza da olanak tanıyor.

İşte karşınızda uçuş simülasyonu ile zinde kalmanızı sağlayan Icaros VR:

Oculus Rift ve Samsung Gear VR ile Kullanılabiliyor

Oculus Rift ve Samsung Gear VR ile KullanılabiliyorHayatımıza yeni girmiş bir teknoloji olmasına rağmen, kullanıcılar tarafından oldukça benimsenen sanal gerçeklik konsolları, geliştirilerek daha da etkileyici hale geliyorlar. Şimdi ise Alman firma Hyve tarafından geliştirilen Icaros VR düzeneği sahip olduğu her özellikle benzersiz bir sanal gerçeklik deneyimi sunuyor. Vücudunuzun tamamını kullanarak kontrol edebileceğiniz bu düzenek, Oculus Rift ve Samsung Gear VR sanal gerçeklik gözlükleri aracılığıyla hizmet veriyor.

GCM Yatırım Banner

Farklı Simülasyonlarla Sporu Keyifli Hale Getiriyor

Farklı Simülasyonlarla Sporu Keyifli Hale GetiriyorBir yandan spor yaparken bir yandan da sanal gerçeklik dünyasında özgürce dolaşabilmenize imkan tanıyan Icaros VR düzeneği, World Machine tarafından yaratılan farklı simülasyonlarla çok daha etkileyici hale geldi. Kanyon ve buz dağları üzerinde uçarken, tüneller içerisinde heyecan verici oyunlar oynayabilmenize ve mavilikler içerisinde yüzebilmenize imkan tanıyan bu düzenek ile sporunuzu daha keyifli şekilde yapabilirsiniz.

Icaros VR Düzeneğinin Nasıl Kontrol Ediliyor?

Icaros VR Düzeneğinin Nasıl Kontrol Ediliyor?Fazlasıyla zorlayıcı hareketleri içeren bu düzenekte öncelikle dengenizi sağlamanız gerekiyor. Dengenizi sağladıktan sonra Sağ kolda bulunan buton yardımıyla, hızınızı ayarlayabiliyorsunuz. Böylece manevraları zorlanmadan kontrol edebiliyorsunuz. Elbette ki hem dengeyi sağlayıp hem de yönü ayarlamak, bazı kullanıcıları ilk etapta zorlayabiliyor. Bu kompleks yapı sayesinde, merkezi kas sisteminiz tamamıyla çalışıyor ve böylelikle başarılı bir egzersizi ardınızda bırakmış oluyorsunuz. Ayrıca kol ayarı yapabilmenize imkan tanıyan bir butonun yanı sıra çekme butonuyla da zorluk seviyesini seçebiliyorsunuz. Seviyeyi kontrol edebilmenize göre ayarlayarak denge probleminizi ortadan kaldırabilirsiniz. Spor yapmanın keyfine vararak, sanal gerçeklik ürünü ile farklı deneyimler yaşayabilirsiniz.

Merak edenler için işte Icaros VR düzeneğinin detaylı tanıtımı:

Bilgisayar haline gelen akıllı telefonlar ve saatler, film tadında video oyunları ve otonom sürüş teknolojileri ile dünyamız, kelimenin tam anlamıyla Bilişim Çağı’na giriş yapıyor. Bu çağın en yeni ve en etkileyici ürünlerinden biri olan Icaros VR düzeneği de sporla alakası olmayanları bile egzersiz yapmaya teşvik ediyor. Peki, bu eğlenceli ve teknolojik spor aletiyle bu deneyime ulaşmak istemez miydiniz?

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın