Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İbrahim Kalın Açıkladı: Kabine Açıklaması Cuma Günü Olabilir

Seçimin sona ermesiyle gözler hükümetten gelecek kabine açıklamalarına odaklandı. İbrahim Kalın Cuma gününe işaret etti. İşte detaylar;
İbrahim Kalın Açıkladı: Kabine Açıklaması Cuma Günü Olabilir
Yorum

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, A Haber’de gündeme dair merak edilen soruları yanıtladı ve kabine açıklamasının Cuma günü olabileceğini söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yüzde 52,5 ile kazandığını belirten Kalın, ilk defa 2 turlu bir seçimin yaşandığının altını çizdi.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun 2. turda ötekileştiren bir kampanya yürüttüğünü, muhalefetin bundan ders çıkarması gerektiğini belirtti.

Türkiye’nin büyüme ve güçlenme sürecinin daha hızlı bir şekilde devam edeceğini vurguladı ve Kılıçdaroğlu’nun seçim kampanyasında çok keskin bir dönüş yaptığını aktardı.

Ana muhalefetin Cumhurbaşkanı’na oy veren kitleyi küçümsediğini ve depremzedelere tahkir ifadelerle yaklaştığını dile getirdi. Bunun yanında Zafer Partisi ile ittifak yaparak o güne kadar birbiriyle neredeyse hiçbir konuda anlaşamadıklarını söyledikleri bir partiyle ittifak yapmak suretiyle taktik anlamında bir hata yaptıklarını kaydetti.

Ortada bir başarısızlık olduğunu, bunu Cumhuriyet Halk Partisi camiasının kararlaştıracağını bildirdi. Cumhurbaşkanına oy veren 27 milyondan fazla insana kötü kelimeler kullandıklarını hatırlattı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu