Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İBB Meclisi Suya Yine Zam Kararı Aldı

İBB Meclisi, bugünkü toplantısında yeni bir zam kararı aldı. Zam haberlerinin öznesi olan İstanbul’da su fiyatı tekrar yükseltildi.
İBB Meclisi Suya Yine Zam Kararı Aldı
HABER GİRİŞ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) bağlı İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin (İSKİ) Haziran ayı toplantısında suya zam kararı almasının ardından bugün yapılan toplantıdan da aynı karar çıktı.

Saraçhane’deki belediye binasında gerçekleştirilen İstanbul Büyükşehir Belediyesi İSKİ 2. Olağan Genel Kurulunda İstanbul’da su fiyatlarına yüzde 25 oranında zam yapılması teklifi oylandı.

Meclis 2. Başkanvekili Ömer Faruk Kalaycı başkanlığında gerçekleştirilen oylamada zam teklifi kabul edildi.

Meclisten geçen teklifte, konut kullanımında 0-15 metreküp arasında 1. kademede 16,50 lira olan mevcut fiyatın 20,62 liraya çıkması önerildi.

Öneride, 2. kademede 30 metreküpe kadar 23,75 lira olan fiyatın 29,68 liraya, 3. kademede 31 ve üzeri metreküpe kadar 32,34 lira olan fiyatın da 40,42 liraya yükseltilmesi kararı yer aldı.

GCM Yatırım Banner

İş Yerlerinde Kademeli Plan

Fiyat artışlarının ele alındığı teklifte iş yerlerinde ise kademeli sisteme geçilmesi planı yapıldı.

Buna göre iş yerinde 0-40 metreküp arası 1. kademede 43,23 lira olan fiyatın 54,03 liraya, 41 metreküp üstü 2. kademede 50 lira olan fiyatın 62,50 liraya yükseltilmesi planı sunuldu.

Sunulan teklif, değişiklik yapılmaksızın oy birliğiyle kuruldan geçti. Zam teklifinin onaylandıktan sonra yürürlüğe gireceği öğrenildi. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.