Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Karar Verildi! İstanbul’da Suya Zam Geldi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis'inin Haziran ayı toplantısında suya zam yapılması kararı alındı. Detaylar haberde...
Karar Verildi! İstanbul’da Suya Zam Geldi
Son Güncelleme: 
Yorum

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) bağlı İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin (İSKİ) 1. Olağanüstü Genel Kurulu bugün toplandı. Haziran ayı toplantısının ikinci birleşiminde suya zam teklifi görüşüldü. Konuya yönelik önemli bir karar alındı.

Dünya Gazetesi’nde yer alan habere göre İSKİ, konut ve iş yerlerinde kademe kademe yüzde 15 ile yüzde 52.44 arasında değişen oranlarda zam istedi.

“Zamlı Tarife Kabul Edildi”

Buna göre söz konusu toplantıda konutlarda 0-12 metreküp arasındaki kademenin birim fiyatının yüzde 14.99 zam ile 16.80 TL’ye çıkarılması istendi.

Ayrıca yine konutlarda 13-24 metreküp arası kademenin birim fiyatının yüzde 18.22 zam ile 25.95 TL’ye, 25 metreküp ve üzerinin birim fiyatının yüzde 52.39 zam ile 33.45 TL’ye çıkması önerildi.

İş yeri ve organize sanayi bölgeleri için yüzde 52,44 istendi.

Sonrasında CHP Grup Sözcüsü Mesut Kösedağı yeni teklifini açıkladı. Bu kapsamda konutlarda 0-15 metreküp arası 1. kademenin birim fiyatının 16.50 TL’ye, 15-30 metreküp arası ikinci kademenin birim fiyatının 23.75 TL’ye, 30 ve üzeri metreküp üzere 3.kademe birim fiyatının 32.34 TL’ye çıkarılması önerildi.

Söz konusu bu zamlı tarife oy birliği ile kabul edildi. Karar 1 Temmuz’dan itibaren geçerli olacak.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu