Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SEMA Show’un “Type R Killer”ı VelosterRaptor N Karşınızda!

Hyundai, özel modificilerle gerçekleştirdiği SEMA dönüşümlerinde Veloster N ve Kona, görülmemiş yükseltmeleriyle geliyor.
SEMA Show’un “Type R Killer”ı VelosterRaptor N Karşınızda!
HABER GİRİŞ

Hyundai, SEMA Show için hazırlık yaparken, bir yanda da birileri performans modelleri üzerinden geliştirmeler yapıyor. Koreli şirket, Kona Ultimate ve VelosterRaptor N‘i savaş için hazırlıyor. Firmaların ürünleri üzerinde olmadık şekiller, görülmedik modifiyelerle süsleyerek getirdiği bir toplanma yeri olan SEMA, bu sene de çok müthiş geçecek.

Bisimoto Mühendislik ile geliştirilen ve lakabına “Type R Killer” koyulan Veloster N, en beygirli şekliyle show alanını inletmek istiyor. “+320 ps” olarak gücü ayarlanan gücün “+” kısımını kimse bilmiyor. Kapalı bir kutu olan N, performans için baştan yeniden icat edilmiş. Detayları aşağıda…

Veloster N’in kendinden olan duruşu üzerinde şekil değişikliğine gidilmemiş.

Sema Show Veloster N Bisimoto MühendislikBakıldığında gerek olmadığını herkes görüyordur. Hyundai’nin hazırlanışını en iyi olarak yaptığını düşündüğümüz spor aracı üzerinde, N birim olarak ayrı bir çalışma prensibinde ilerlenildi.

Bir Hyundai olduğunu belli edilip, karşılaşıldığında onun bir performans modeli olduğu da ortaya serilmiş bir tek kapılıya bakıyoruz. Geniş petek tipi ızgarası, tampon lipleri, gölge bırakan bir ok gibi duran kırmızı parça detayı gibi Veloster N, Focus ST, Civic Type R rakipleri için sıkıntı olmuş bir otomobildir.

SEMA Show’a özel bir mühendislik şirketi ile hazırlanan Veloster N, Raptor kıvamında çok güçlü hale getirilmiş. Veloster N Performance’ye dayandıralan seride ilk olarak 2.0L motorun üzerine yüklemeler yapılmış. Birinci değişim turbo üzerine yapılarak, daha büyüğü araca yerleştirilmiş.

GCM Yatırım Banner

Gelecek performansa karşı daha büyük hava soğutucuları kullanılmış. Akış girişi müdahalesi ile birlikte su metanol kiti takılmış. Güncelleme yapılanlar arasında Veloster N’in beyni var. ECU’ya farklı bir yazılım yapılarak “kütle hava akışı” değişimi yapılmış. Spor egzozlar da PS’e katkıda bulunmuş.

Anlattığımız bu değişimler sonrasında Type R Killer, 320 beygirden fazla güç üretmiş. Şu var ki 320 ps‘ten sonra ne kadar daha gidiyor, açıkçası merak ediyoruz. Kaba taslak olarak bir Honda Civic Type R’dan 50 beygir kadar fazla olduğunu söylememiz mümkün.

Performans değişimleri dışında Veloster N’in farları revize edilmiş, farklı süspansiyonla araç zemine yaklaştırılmış ve özel olarak imal edilen bir rüzgarlık arkaya takılmış. Çok kollu kırmızı merkezli Toyo lastiklere sarılan jantları da atlamayalım.

Sema Show demişken Rock Star Engineer’ın Kona’sını da gösterelim.

Sema Show Hyundai Kona Rock Star ModifiyeHyundai modelleri üzerinden gidilen modifiyenin ikinci aşamasına geçiyoruz. Korelinin kompakt yakışıklı modeli Kona, çamur kazıyıcı bir şekle getirilmiş. Agresif Off Road dönüşümünde gövdenin Bulletliner denilen “bir şey” ile kaplandığı söylendi.

Tasarım cephesinde Baja Design LED ışıklar, küçük demir bir ön koruma, Hyundai ile birlikte çalışan Rock Star’ın logoları yapıştırılmış. Kona’nın en sıra dışı taraflarında Mickey Thompson’un 30 inç lastikler yer alıyor. Lastiklerde 16 inç Motegi jantlara sarılı.

Yol dışında en iyisi olsun diye yapılan modifiyenin diğer aşamasında Race Chip, Magnaflow Egzoz ve K&N’den bir süspansiyon takımı yerleştirilmiş.

SEMA’ya gelecek bu iki model de alanlarında en dikkat çekenler olacaktır. Veloster N biraz daha gürültülü çalışacakken, Kona ise olmayan karakteriyle yol dışı işlerini gösterecek. En kapsamlı incelememiz de SEMA’da!!!

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın