Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ford SEMA Show’a Agresif Arazi Odaklı Ranger’lar Hazırlıyor!

Ford, önümüzdeki SEMA Show'a birbirinden güzel off road ve sokak yarışlarına özel Ranger'lar getiriyor.
Ford SEMA Show’a Agresif Arazi Odaklı Ranger’lar Hazırlıyor!
HABER GİRİŞ

Şirketler büyük bir heyecanla özel araçların sergilendiği SEMA Show için model hazırlıyor. Standartlarının çok üzerinde modifiye edilen araçlar, ortamı uzay savaşlarına dönüştürüyor. Supra’nın Evasive tarafından yapılan, Fast & Furious’un içerisinde hayal ettiğimiz şekilde değiştirilmiş Japon’la geleceğini duyurmuştuk.

Ford’un en sevdiği araç sergileme salonlarından olan SEMA’da doğa ve off road sevenlerin kalbini çalacak. Maceracı ruhları hedef alan Ford, Ranger’ı altı farklı şekilde gösterecek. Özel jant, tampon ve ekipmanların olduğu kamyonet sürümlerinde çok akıllıca çalışmalar yapılmış.

RTR Rambler Ranger, deniz kıyısının yanına kadar gidip rahatça kalın diye yapılmış.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Tema içerisinde off road yapı gözüküyor. RTR Rambler Ranger değiştirilmiş bir ızgara ve gömülü LED aydınlatmalara sahip. Sert zeminlerden korumak amacıyla alt gövde koruması, derin sulara şnorkel, dal kesici ve güçlü 6 adet arazi aydınlatmalar takılmış.

33 inç çaplı Nitto Ridge Grapper lastikler ve engebeler için şasi 2 inç kadar kaldırılmış. Arka kısımda, bagaj kısmında yerleşik demir rafların üzerine bir SkyRise araç çadırı ve yan kısımlara snowboard tutucular koyulmuş.

Ford Performance Parts Ranger, retro bir tarzda duruyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Ford Performance Parts Ranger, kahve tonlardaki boyası ve 1940’ları gösteren resimlerle, var oluşunun süresi anlatılmış. Zemin aralığı açılan Ranger’ın altında BFGoodrich All-Terrain KO2 lastikler ve onların sarıldığı Raptor jantlara sahip.

GCM Yatırım Banner

Etrafı, karanlık delici ışıklarla çevrelenmiş Parts Ranger’ın diğer önemli noktalar arasında Warn vinci, RSI Smart Cap ve Tepui HyBox çadırı gösterebiliriz. Özel Ranger’ın aksesuarların koyulduğu bir depolama alanı, panolar ve ARB buzdolabı mevcut ekipman içerisinde yer almakta.

Yakima Ranger, sizi zirvelere taşımak için modifiye edilmiş.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Son dönemlerin arazi tipine çevrilmiş en iyi kamyoneti olan Ranger’ın Yakima versiyonunda 33 inç BFGoofrich T/A KO2 yüzde yüz arazi lastikleri bulunuyor. Vursanız da kayaların zarar göreceği RPG tampon ve yan basamaklarla araç güçlendirilmiş.

Modifiyenin diğer kısmında Warn çeki vinci, demir tampona yerleşik ışıklar ve kayak/bisiklet tutucuları görüyoruz. Arazi süspansiyonu ve farklı Ford Performance’den parçalar içeriyor.

Advanced Accessory Concepts Ranger, SEMA’dan sonra sanırız Dakar Ralli’sine geçecek.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Advanced Accessory Concepts Ranger, XLT serisine dayanmaktadır. Keşiflere ve kurtarmaya uygun bir şekilde dizayn edilen parçalarda AFN tampon, kızak plakası, kaya kaydırıcı ve Icon’dan 3.5 inçlik bir kaldırma kitine sahip.

Zorlu arazi gezinti aracının arka kısmında Tepui Hybox çadırı ve ARB buzdolabı düşünülmüş. BFGoodrich’ten gelen çamur lastikler, alüminyum jantlarla birleştirilmiş.

Tjin Edition Ranger, yukarıdaki araçların tam ters mantığında SEMA’ya getiriliyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Hot Rod gibi davranan Ranger, önde 8 arkada 9 inç havalı süspansiyona sahip. Görünümde heyecanı artırmak için RTR ızgarası dikkat çekiyor. Yine RTR ile geniş çamurluklar yapılarak, 20 inç jantlar takılmış.

İlginizi Çekebilir :

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Ford Ranger Raptor Karışık Arazilerde Yön Bulmayı Kolaylaştırıyor!

Kaputunun altındaki güce Roush Performance talip olmuş. 2.3L Ecoboost’a yeni bir egzoz ve ara soğutucu takviyesi yapılmış. Diğer değişimler arasında Optima sarı akü ve altı pistonlu Baer kaliperler takılmış. Fren sistemine 14 inç diskleri olan performans sistem dahil edilmiş. Fuara hazırlanan diğer Ford’lar iki adet Transit olacak.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.