Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hub Girişim Udentify Hisse Devriyle İlgili Soruları Yanıtladı

Hub Girişim, 23 Ağustos'ta devrini gerçekleştirdiği iştiraki Udentify hisseleriyle ilgili yatırımcılardan gelen soruları yanıtladı.
Hub Girişim Udentify Hisse Devriyle İlgili Soruları Yanıtladı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Hub Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi (Hub Girişim), iştiraki Udentify Bilişim Teknolojileri Danışmanlık Sanayi ve Ticaret A.Ş’deki pay satışına ilişkin ek açıklamada bulundu. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirim ile yatırımcılardan Udentify hisselerinin devrine ilişkin gelen soruları yanıtladı.

Hub Girişim, 23 Ağustos tarihinde Udentify’nin D Grubu 7363 adet nama yazılı ve toplam 7 bin 363 lira nominal değerdeki payın tamamını Netcad Yazılım Anonim Şirketi’ne (Netcad) devretmişti. KAP’a yapılan devir açıklamasının ardından yatırımcılardan çok sayıda soru geldiğini söyledi. Bu kapsamda bir açıklama yapma gereksinimi duyulduğu belirtildi.

Şirket, 2020 yılında yönetim tarafından stratejik ortaklık kurulması için Netcad ile görüşmeye başlandığını söyledi. Ancak Udentify kurucusunun geçirdiği trafik kazası nedeniyle görüşmelere ara verilip, 2021 itibarıyla yeniden başladığını söyleyen Hub Girişim, yapılan müzakereler sonucunda Netcad ile pay devir sözleşmesi yapılmasına karar verildiğini ifade etti.

Bu açıklamaların geldiği sıralarda Hub Girişim hisseleri (HUBVC) %3,6 yükselişle 10,94 liradan el değiştirmeye başladı.
HUB Girişim Hisseleri %3,6 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler geçen haftaki işlemleri 10,56 liradan tamamladıktan sonra bu haftaya 10,48 liraya gerileyerek başladı. Ardından 10,38 liraya kadar gerileyen hisseler buradan toparlanarak TSİ 16:00 itibarıyla yükselişe geçti. Hisseler, gerçekleştirdiği yükselişle birlikte TSİ 17:25 sularında 11,44 liraya kadar yükseldi.

Hisselerin yukarı yönde hareketinin devam etmesiyle birlikte 11,13 ve 11,32 lira seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilecek. Aşağı yönde ise 10,56 ve 10,18 lira seviyeleri destek noktaları konumunda bulunuyor. Hisselerin haftalık performansı %3,25 oranında değer kazancına işaret ederken, aylık %4,15 kazanç gösteriyor. Yıllık bazda ise %39,46 değer kaybetmiş durumda.

GCM Yatırım Banner

Hub Girişim yapılan sözleşmede Udentify’nin şirket değeri, en geç 42 ay içinde aylık performans kriterlerinin gerçekleşme durumuna göre ve en fazla 360.000 doları geçmeyecek bir tutarda belirlenecek olup, buna göre nihai satış fiyatının oluşacağının belirtildiği söyledi. Aylık performans kriterinin ise Udentify’nin müşterilerinden elde edeceği aylık tekrar eden gelir olarak belirlenmiş olduğu ve gelişmelerle ilgili bilgilendirmelerin yapılacağını da açıklamaya ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.