Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

HOROZ Halka Arzı için Gedik Yatırım’dan Fiyat Değerlendirmesi!

Gedik Yatırım Menkul Değerler, Horoz Lojistik halka arzı için belirlenen fiyatı değerlendirerek analist raporunu paylaştı. Detaylar haberde;
HOROZ Halka Arzı için Gedik Yatırım’dan Fiyat Değerlendirmesi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Gedik Yatırım Menkul Değerler tarafından bugün Horoz Lojistik Kargo Hizmetleri ve Ticaret A.Ş (HOROZ) halka arzına ilişkin fiyat tespit değerlendirme raporu paylaşıldı. Aracı kurum, QNB Finans Yatırım Menkul Değerler A.Ş’nin Horoz Lojistik için hazırladığı Halka Arz Fiyat Tespit Raporu’nu değerlendirdi.

Halka arz fiyatına göre 990 milyon lira olan brüt halka arz gelirine ilişkin toplam maliyetin 64 milyon 396 bin 75 lira olması ve pay başına ek satış hariç toplam maliyetin 3,37 lira olmasının tahmin edildiği bildirildi.

Şirket’in halka arzdan sağlayacağı net nakit girişinin ise 929 milyon 396 bin 75 lira olmasının beklendiği kaydedildi.

Tahmini halka arz masraflarının çıkarılması ile ilgili sermaye artırımına tekabül eden tutarın, şirkete düşen kısmı için fon kullanım alanlarına da işaret edildi.

Şirketin sermaye artırımı dolayısıyla ihraç edilecek yeni payların halka arzı neticesinde elde edeceği brüt halka arz gelirinden, ilgili masraf ve maliyetler düşüldükten sonra kalan fonun kullanılması planlanan alanlar paylaşıldı.

GCM Yatırım Banner

Horoz Lojistik’in halka arz gelirinin yüzde 10-15’ine karşılık gelen tutarı elektrikli araç satın alımı, yüzde 10-15’ine karşılık gelen tutarı ise güneş enerjisi santrali kurulması amacıyla kullanacağı bildirildi.

Şirket halka arz gelirinin yüzde 20-25’ine karşılık gelen tutarı e-ticarete yönelik faaliyetlerin geliştirilmesi, yüzde 5-10’una karşılık gelen tutarı depoculuk ve lojistik hizmetlerinin geliştirilmesi amacıyla kullanacak.

Halka arz gelirinin yüzde 40-45’ine karşılık gelen işletme sermayesinin güçlendirilmesi için kullanılmasının planlandığına vurguda bulunuldu.

Değerleme çalışmasında İndirgenmiş Nakit Akımları ve Piyasa Çarpanları Analizi sırasıyla yüzde 30 ve yüzde 70 ağırlıklandırılarak nihai değer tespit edildiği bildirildi.

Halka arz fiyatı belirlenirken tespit edilen değere yüzde 33,63 halka arz iskontosu uygulandığı ve şirket için pay başı 55 lira değer tespit edildiği kaydedildi. Gedik Yatırım raporunda, şirket için verilen bilgileri yeterli ve anlaşılır bulduğuna işaret etti.

Horoz Lojistik halka arzı pay başına 55 lira sabit fiyattan 29-30-31 Mayıs tarihleri arasında talep toplama sürecini tamamlayacak.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.