Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Holding Yatırımlarda Düğmeye Bastı: 17 Milyon Dolar

Tekfen Holding, Babadağ Elektrik'in 17 milyon dolar bedelle satın alınmasına ilişkin pay alım satım sözleşmesi imzalandığını duyurdu.
Holding Yatırımlarda Düğmeye Bastı: 17 Milyon Dolar
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Tekfen Holding A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP), yatırımcılarını sevindirecek bir haberi duyurdu. Holding, teknoloji, inovasyon ve sürdürülebilirlik temelli hedefleri doğrultusunda ve yatırım planı kapsamında gerçekleştirmeyi hedeflediği yenilenebilir enerji yatırımlarının ilk adımını attı.

KAP üzerinden yapılan açıklamada, Balıkesir’de yer alan 9,6 MW kurulu güç ve 14,4 MW üretim lisansına sahip Babadağ Elektrik Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. ünvanlı şirket hisselerinin tamamının 17.000.000 dolar bedelle satın alınmasına yönelik pay alım satım sözleşmesinin imzalandığı belirtildi.

Devir bedelinin, pay devir sözleşmesi çerçevesinde kapanış tarihinde hesaplanacak net borçluluk hesaplamasına tabi olarak belirleneceği, hisse devir ve ödeme işlemlerinin Rekabet Kurumu ve gerekli tüm yasal izinlerin alınması olmak üzere tüm koşulların gerçekleşmesinin ardından tamamlanacağı kaydedildi.

Alım ve ödeme işlemlerinin yüzde 100 proje finansmanı ile tamamlanmasının planlandığı söylendi.

Şirketin TKFEN kodlu hisseleri, saat 15.00 sularında yüzde 1,11 yukarı yönde işlem görüyor. Son bir haftada yüzde 1’e yakın artış gösteren hisse senedinin fiyatı aylık dönemde yüzde 14, yıllık dönemde ise yüzde 45 oranında değer kazandı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın