Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Holding Sektörünün Gözde Hissesi Favoriler Arasına Girdi

Ziraat Yatırım model portföyünde güncelleme yaptı. Öneriler listesinde yer alan şirketler ve hedef fiyatlar şöyle…
Holding Sektörünün Gözde Hissesi Favoriler Arasına Girdi
HABER GİRİŞ

Ziraat Yatırım model portföyünü revize etti. 21 Kasım 2023 tarihli güncellemede, model portföye holding sektöründen bir isim eklendi.

Hisse performanslarına göre yapılan güncellemeye göre Ziraat Yatırım, Sabancı Holding (SAHOL)’i yüzde 10 ağırlık ve 101,60 TL hedef fiyatla model portföyüne ekledi.

Yüzde 66,8 getiri potansiyeli görülen hisse için “AL” tavsiyesi işaret edilirken, güncel fiyat 60,45 lira seviyesinde.

Ziraat Yatırım Model Portföy
Kaynak: Ziraat Yatırım

Sabancı Holding için “Yüksek sayılabilecek Net Aktif Değer (NAD) iskontosuyla cazip duran Sabancı Holding’i, sadeleştirme adımları kapsamında finans sektörüne yönelik oluşan olumlu beklentiler, banka dışı şirketlere yönelik devam eden güçlü kar öngörüleri ve yeni ekonomi ağırlıklı daha dengeli bir portföy yapısına doğru yönelimle hisse öneri portföyümüzü ekliyoruz.” açıklamasına yer verildi.

Bunun dışında mevcutta yer alan hisseler için ağırlık değişimi yapıldı. Birçok kurumun defansif hisseler arasında ilk sıralarda yer verdiği Bim Mağazalar (BIMAS)’ın ağırlığı yüzde 10’dan yüzde 15’e yükseltildi.

GCM Yatırım Banner

Öneri listesinde yer alan isimlerden olan Mavi Giyim (MAVI)’nin ve Kordsa (KORDS)’nın ağırlığı yüzde 10’dan yüzde 5’e çekildi. Aynı şekilde Ford Otosan (FROTO)’nun ağırlığı ise yüzde 15’ten yüzde 10’a düşürüldü.

Kurum tarafından yapılan açıklamada öneri portföyünün yılbaşından bu yana nominal olarak yüzde 68,8 yükseldiği belirtildi. BIST 100 endeksinin aynı dönemde yüzde 44,2 oranında yükseldiği hatırlatılırken, öneri listesinin endeksin yüzde 17 üzerinde arttığı kaydedildi.

BIMAS Hedef

Saat 13.15 itibarıyla 306 liradan işlem gören BIMAS için hedef 450 lira olarak belirtildi. Yüzde 48 getiri potansiyeli öngörülen şirketin güçlü yönleri arasında artan mağaza sayısı, enflasyonist ortamda güçlü 2023 beklentileri, nakit toplama gücü ve kendi finansmanını iç kaynaklardan sağlaması gibi durumlar sayıldı.

EKGYO Hedef Fiyat

Yüzde 94 getiri potansiyeli öngörülen Emlak Konut GYO (EKGYO) hissesinde anlık fiyat 7,58 lira olurken, Ziraat’in hedefi 14,82 lira seviyesinde. Şirketin güçlü ön satış oranı, başarılı geçen ihaleler, gelir paylaşımlı projelerde sürdürülebilir yüksek kar hedefi, üçüncü çeyrekte 10 milyar liraya yakın net karına dikkat çekildi.

FROTO Hedef Fiyat

Güncel fiyatı 841 lira olan Ford Otosan (FROTO) için hisse hedef fiyatı 1.295 lira ve yüzde 54 getiri potansiyeli paylaşıldı. Güçlü yönleri arasında ülkenin en büyük otomotiv üreticisi, ihracat şampiyonu ve Avrupa’nın en büyük ticari araç üreticisi olması gibi birçok özellik sayıldı.

 Model portföyde yer alan diğer şirketler ve hisse hedef fiyatları şu şekilde:

  • KORDS – Kordsa Teknik Tekstil hedef fiyat 110,20 TL
  • MAVI – Mavi Giyim hedef fiyat 152,50 TL
  • SAHOL –  Sabancı Holding hedef fiyat 101,60 TL
  • TRGYO – Torunlar GYO hedef fiyat 52,20 TL
  • TUPRS – Tüpraş hedef fiyat 183,40 TL
  • THYAO – Türk Hava Yolları hedef fiyat 385,00 TL
  • YKBNK – Yapı Kredi Bankası hedef fiyat 23,48 TL
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.