Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Holding Kararını Verdi: Bilgi Teknolojileri Sektörüne Giriyor

Borsa İstanbul’da ALARK koduyla işlem gören Alarko Holding, bilgi teknolojileri sektörüne gireceğini ve bağlı ortaklığının finansal varlık edinimini duyurdu. İşte detaylar;
Holding Kararını Verdi: Bilgi Teknolojileri Sektörüne Giriyor
HABER GİRİŞ

Alarko Holding (ALARK), yeni bir şirket kurulması hakkında Yönetim Kurulu kararını yatırımcılarla paylaştı. Holding, bilgi teknolojileri faaliyetinde göstermek üzere 10.000.000 TL sermayeli bir anonim şirket kurulacağını belirtti. Söz konusu şirkete 10 milyon TL ile iştirak edileceği paylaşıldı.

2023’ün Eylül ayında alınan kararla havacılık sektöründe faaliyet göstermek üzere 30 milyon TL sermayeli bir anonim şirket kurulacağı açıklanmıştı. Bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan diğer açıklamada bağlı ortaklık olan Alarko Havacılık Endüstri Yatırımları A.Ş.’nin finansal varlık edinimi duyuruldu.

Sayın lan Sidsaff’ın maliki bulunduğu, İngiltere ve Galler Şirket Sicili nezdinde tescil edilmiş olan Alfar Aviation and Technical Services Limited’in sermayesinin yüzde 51’ini temsil eden 51,00 GBP (Great Britain Pound) nominal değerli 51 adet hissesinin toplam 102,00 GBP bedelle satın alınmasına karar verildiği paylaşıldı.

Holding Kararını Verdi: Bilgi Teknolojileri Sektörüne GiriyorKaynak: Paratic Piyasalar

2023 yılını 90,6 TL’den tamamlayan ALARK, 10 Ocak’ta kapanışını yüzde 1,7 artışla 92,8 TL’den tamamladı. Hissede haftalık bazda yatay bir seyir görüldü. Aylık değer kaybı ise yüzde 1 seviyesinde.

Şimdi Kayıt Olun
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın