Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hissesi Yüzde 470 Kazandıran Şirket Milyonluk Anlaşmayı İmzaladı

Borsadaki teknoloji şirketi, bağlı ortaklığının 8,6 milyon TL'lik anlaşmasını duyurdu. Detaylar haberde...
Hissesi Yüzde 470 Kazandıran Şirket Milyonluk Anlaşmayı İmzaladı
HABER GİRİŞ

Teknoloji alanında faaliyet gösteren ARD Grup Bilişim Teknolojileri A.Ş. bağlı ortaklığının imzaladığı sözleşme hakkında açıklamada bulundu.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklamada bulunan şirket, bağlı ortaklığı Signum Teknoloji Tanıtım ve Eğitim A.Ş. ile CCN Teknik ve Makine İşleri A.Ş. arasında 2 yıllık bir sözleşmenin yapıldığını kaydetti.

Söz konusu anlaşmanın 8 milyon 640 bin TL olduğu not edildi. Bunun yanında “Ankara Bilkent Entegre Sağlık Kampüsü Projesi Yardım Masası ve Entegre Tesis Yönetimi Yazılımı, Bakım, Destek ve Entegrasyon Hizmet Alımı” konusunda olduğu bildirildi.

Şirketin borsada işlem gören hisseleri (ARDYZ), bugün açılışı 48,70 TL’den yaptı. 48,98 TL’ye iğne atan hisseler, sonrasında düşüşe geçti.

ARDYZ hisseleri 45,94 TL’ye kadar geriledi. Yükselişe geçen hisseler 47,7 TL’ye  kadar tırmandı.

GCM Yatırım Banner

Hisselerin yıllık kazancı yüzde 470,36 olurken, aylık yüzde 20’ye yakın kaybettirdi. Şirketin hisseleri 2020 yılında 5,30 TL fiyattan halka arz olmuştu.

Geçen yıl kapanışı 26,08 TL’den yapan hisseler, 2024 sağlam bir giriş yaptı. ARDYZ hisseleri, 19 Mart’ta 65,55 tırmanarak en yüksek seviyeye ulaştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.