Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hissesi Yüzde 324 Kazandıran Şirket Dev Sözleşmeyi Duyurdu!

CVK Maden İşletmeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., bugün KAP'a yapılan bildirimde büyük çaplı yeni iş ilişkisi hakkında açıklamada bulundu. Detaylar haberde;
Hissesi Yüzde 324 Kazandıran Şirket Dev Sözleşmeyi Duyurdu!
HABER GİRİŞ

Borsa yatırımcılarının hisse performansını yakından takip ettiği şirketlerden biri olan CVK Maden İşletmeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde büyük çaplı yeni iş ilişkisine dair bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da CVKMD koduyla işlem gören şirketin bildiriminde, milyon liralık yurt içi anlaşmasının detaylarına yer verildi.

Açıklamada, bağlı ortaklık Hayri Ögelman Madencilik A.Ş.’nin Türkiye’de yerleşik bir şirket ile krom cevheri satışı konusunda anlaştığı bilgisi verildi.

Alınan sipariş kapsamında yıl sonuna kadar teslim edilecek malların yaklaşık tutarının 587 milyon Türk lirası olduğu ifade edildi. Açıklamanın devamında, kurulan yeni iş ilişkisinin ortaklık faaliyetlerine olumlu etki edeceğine değinildi.

Yüksek kaliteli krom, kurşun, çinko, bakır, manyezit cevherlerini üreten yüzde 100 yerli sermaye ile kurulmuş olan şirket, geçen haftaki KAP bildiriminde aynı bağlı ortaklığın bu kez yurt dışında yerleşik bir şirket ile maden cevheri satışı konusunda anlaşmaya vardığını duyurmuştu.

GCM Yatırım Banner

Söz konusu anlaşma bünyesindeki siparişin toplam bedelinin yaklaşık 57 milyon 883 bin Türk lirası olduğu ifade edilmişti.

CVKMD Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, yüzde 0,90 değer kazancıyla günü 10.739,57 puandan tamamlayarak tüm zamanların en yüksek günlük kapanışını gerçekleştirdi. CVKMD hisseleri ise endeksle paralel hareket etti ve yükseliş sergiledi.

Yıllık zirvesi 590,5 TL olan CVKMD hisselerinin değeri, günlük bazda yüzde 3,6‘lık yükselişle 561,5 TL seviyesine çıkış gösterdi.

CVKMD Hisseleri Bugünü Yükselişle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

CVK Maden hisseleri, aylık ve yıllık bazda ise yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 28,7 ve yüzde 324,1 oranlarında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın