Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hissesi Yüzde 316 Kazandıran Şirketten Dev Yurt Dışı İmzası!

Yatırımcısına yıllık bazda yüzde 316 oranında getiri sağlayan CVK Maden İşletmeleri Sanayi ve Ticaret, KAP'a milyon liralık yeni iş ilişkisini açıkladı. Detaylar;
Hissesi Yüzde 316 Kazandıran Şirketten Dev Yurt Dışı İmzası!
HABER GİRİŞ

Borsa yatırımcılarının hisse performansını yakından takip ettiği şirketler arasında yer alan CVK Maden İşletmeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde büyük çaplı yeni iş ilişkisine dair bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da CVKMD koduyla işlem gören şirketin bildiriminde milyon liralık yurt dışı anlaşmasının detaylarına yer verildi.

Açıklamada, bağlı ortaklık Hayri Ögelman Madencilik A.Ş.’nin yurt dışında yerleşik bir şirket ile maden cevheri satışı konusunda anlaşmaya vardığı bilgisi verildi.

Söz konusu anlaşma bünyesindeki siparişin toplam bedelinin yaklaşık 57 milyon 883 bin Türk lirası olduğu ifade edildi. Açıklamanın devamında, kurulan yeni iş ilişkisinin ortaklık faaliyetlerine olumlu etki edeceğine değinildi.

Yüksek kaliteli krom, kurşun, çinko, bakır, manyezit cevherlerini üreten yüzde 100 yerli sermaye ile kurulmuş olan şirket, bugünkü bir diğer KAP bildiriminde, yurt dışında finansal duran varlık edinimine ilişkin bir duyuruda bulunmuştu.

GCM Yatırım Banner

Türkiye’de kurulu Aldridge Mineral Madencilik A.Ş.’nin hisselerinin tamamına sahip olan Hollanda merkezli Virtus Mining Ltd. hisselerinin yüzde 70‘inin satın alınması konusunda Metallurgium Investment Limited ile anlaşmaya varıldığı bildirilmişti.

CVKMD Hisselerinde Son Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, yüzde 3,14 değer kazancıyla haftanın son işlem gününü 10.643,58 puandan tamamlayarak tüm zamanların en yüksek günlük ve haftalık kapanışını gerçekleştirdi. CVKMD hisseleri ise endeksle ters yönde hareket etti ve düşüş sergiledi.

Yıllık zirvesi 590,5 TL olan CVKMD hisselerinin değeri, günlük bazda yüzde 4,3‘lük düşüşle 541,5 TL seviyesine geri çekilme gösterdi.

CVKMD Fiyatı Günü Düşüşle Kapattı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

CVK Maden hisseleri, aylık ve yıllık bazda ise yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 25,7 ve yüzde 316,5 oranlarında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın