Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hissesi Yüzde 273 Kazandırdı! Bilişim Şirketinden Dev Anlaşma!

Hissesi uzun vadede yatırımcısını güldüren VBT Yazılım A.Ş., KAP'a yaptığı bildirimde büyük çaplı sözleşmesine dair bilgilendirmede bulundu. Detaylar;
Hissesi Yüzde 273 Kazandırdı! Bilişim Şirketinden Dev Anlaşma!
HABER GİRİŞ

Bilgi teknolojileri alanında faaliyet gösteren VBT Yazılım A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde, yeni iş ilişkisine ve imzalanan büyük çaplı sözleşmeye dair bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da VBTYZ koduyla işlem gören şirketin bildiriminde, özel bir banka ile gerçekleştirilen sözleşmenin detaylarına yer verildi.

Açıklamada, Türkiye’de yerleşik bir özel banka ile “Ana Sistem İşletim Sistemi Yönetim Yazılımı” temini konusunda anlaşmaya varıldığı belirtildi.

İmzalanan sözleşmenin toplam bedelinin 538 bin 69 dolar olduğu bilgisi verildi.

Ağırlıklı olarak özel bankalarla gerçekleştirdiği iş ilişkileriyle dikkat çekmeye devam eden VBT Yazılım A.Ş., geçen haftaki KAP bildiriminde bağlı ortaklık satışı hakkında bilgilendirmede bulunmuştu.

GCM Yatırım Banner

10 milyon TL nominal tutarlı yüzde 50 payına sahip olunan bağlı ortaklık Buz İletişim Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin paylarının tamamının 13 milyon TL bedel ile satılmış olup söz konusu şirketteki ortaklığın sona erdiği duyurulmuştu.

VBTYZ Hisseleri Günü Düşüşle Kapattı

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın ilk iş gününü yüzde 0,17 değer artışıyla 9.157,54 puandan tamamlarken, VBTYZ hisseleri endeksle ters yönde hareket etti ve günü düşüşle tamamladı.

Hisselerin değeri, günlük yüzde 4‘lük düşüşle 32,3 TL seviyesine gerileme gösterdi.

VBTYZ Hisseleri Günü Düşüşle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

VBT Yazılım hisseleri, haftalık ve aylık bazda yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 11,1 ve yüzde 24,5 oranında zarar ettirmiş görülse de, yıllık bazda yüzde 273,6 oranında yeşil yakmış durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın