Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hissesi Yüzde 258 Kazandıran Şirket Dev Sözleşmeyi Duyurdu!

CVK Maden İşletmeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan bildirimde yeni iş ilişkisi hakkında açıklamada bulundu. Detaylar;
Hissesi Yüzde 258 Kazandıran Şirket Dev Sözleşmeyi Duyurdu!
HABER GİRİŞ

Borsa yatırımcılarının hisse performansını yakından takip ettiği şirketlerden biri olan CVK Maden İşletmeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde büyük çaplı yeni iş ilişkisine dair bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da CVKMD koduyla işlem gören şirketin bildiriminde, milyon liralık yurt dışı anlaşmasının detaylarına yer verildi.

Açıklamada, yurt dışında yerleşik bir şirket ile maden cevheri satışı konusunda anlaşma yapıldığı bilgisi verildi.

Siparişin toplam bedelinin yaklaşık 106 milyon Türk lirası olduğu belirtildi. Açıklamanın devamında, kurulan yeni iş ilişkisinin ortaklık faaliyetlerine olumlu etki edeceğine değinildi.

Yüksek kaliteli krom, kurşun, çinko, bakır, manyezit cevherlerini üreten yüzde 100 yerli sermaye ile kurulmuş olan şirket, kısa süre önceki bir diğer KAP bildiriminde, bağlı ortaklık Hayri Ögelman Madencilik A.Ş.’nin Türkiye’de yerleşik bir şirket ile krom cevheri satışı konusunda anlaştığı bilgisini vermişti.

GCM Yatırım Banner

Alınan sipariş kapsamında yıl sonuna kadar teslim edilecek malların yaklaşık tutarının 587 milyon Türk lirası olduğu ifade edilmişti.

CVKMD Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, Salı gününü yüzde 0,19 değer kazanarak 10.677,49 puandan tamamlarken, CVKMD hisseleri endeksle paralel hareket etti ve yükseliş sergiledi.

Yıllık zirvesi 590,5 TL olan CVKMD hisselerinin değeri, günlük bazda yüzde 1,5‘lik yükselişle 474 TL seviyesine çıkış gösterdi.

CVKMD Hisseleri Bugün Yükseldi
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

CVK Maden hisseleri, aylık ve yıllık bazda ise yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 1,1 ve yüzde 258 oranlarında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.