Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hissesi Yüzde 163 Kar Getiren Şirketten Sözleşme Duyurusu!

Ege Endüstri ve Ticaret A.Ş., KAP bildiriminde uzun vadeli çerçeve sözleşme süresinin uzatılmasına ilişkin bilgilendirmede bulundu. Detaylar haberin devamında;
Hissesi Yüzde 163 Kar Getiren Şirketten Sözleşme Duyurusu!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Hissesinin yıllık kazancı yüzde 163 olan Ege Endüstri ve Ticaret A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde uzun vadeli çerçeve sözleşme uzatılması hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da EGEEN koduyla işlem gören şirketin bildiriminde, yurt dışındaki bir ticari araç ana sanayi firması grup şirketi ile olan sözleşmedeki son durum hakkında güncel bilgiler verildi.

Açıklamada, Ege Endüstri ve Ticaret A.Ş. ile ABD merkezli faaliyet gösteren bir ticari araç ana sanayi firması grup şirketi arasında hali hazırda devam eden ve 31 Aralık 2026 tarihinde sona erecek olan uzun dönemli anlaşmanın süresinin güncellenmesine ilişkin görüşmelere başlandığı bilgisi verildi.

Görüşmenin, söz konusu sözleşmenin süresinin 01 Ocak 2027 ile 31 Aralık 2035 arası dönemi kapsayacak şekilde uzatılmasına yönelik olduğu belirtildi.

Ticari ve özel araç uygulamaları için diferansiyel kovanı ve süspansiyon sistemi komponentlerini üreten şirketin dünkü KAP bildiriminde, bir başka ticari araç ana sanayi firması ile ürün ihracatına yönelik uzun dönem çerçeve sözleşmesi imzalandığı bilgisi verilmişti.

GCM Yatırım Banner

EGEEN Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın üçüncü işlem gününü yüzde 0,29 değer kaybederek 8.843,01 puandan tamamlarken EGEEN hisseleri endeksle paralel hareket etti.

Hisselerin değeri, günlük yüzde 1,6‘lık azalışla 13.285 TL seviyesine gerileme gösterdi.

EGEEN Hisse Fiyat Grafiği Düşüşe İşaret Etti
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Şirketin hisseleri, haftalık, aylık ve yıllık bazda ise yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 18, yüzde 27,5 ve yüzde 163,4 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.