Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hisse Kazancı Yüzde 160’a Çıkan Şirketten Uzun Vadeli Adım

Ege Endüstri ve Ticaret A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu bildiriminde uzun vadeli çerçeve sözleşme imzalanmasına ilişkin bilgilendirmede bulundu. Detaylar;
Hisse Kazancı Yüzde 160’a Çıkan Şirketten Uzun Vadeli Adım
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ticari ve özel araç uygulamaları için diferansiyel kovanı ve süspansiyon sistemi komponentlerini geliştirmekte ve üretmekte olan Ege Endüstri ve Ticaret A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde uzun vadeli çerçeve sözleşme imzalanması hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da EGEEN koduyla işlem gören şirketin bildiriminde, ürün ihracatına yönelik bu sözleşmenin detaylarına yer verildi.

Açıklamada, şirket ile global faaliyet gösteren bir ticari araç ana sanayi firması arasında 1 Ocak 2025 ile 31 Aralık 2034 yıllarını kapsayacak şekilde, ürün ihracatına yönelik bir “Uzun Dönem Çerçeve Sözleşme” imzalandığı bilgisi verildi.

2024 ve 2025 yıllarının ürün, proses geliştirme, numune imalatı ve test süreci için kullanılacağı; 2026 itibarıyla ön seri üretim ile sevkiyat sürecinin başlaması şeklinde planlama yapıldığı belirtildi.

Sözleşmede adet garantisi olmamakla beraber referans olarak sözleşmeye giren baz adet senaryosuna göre şirketin yıllık mevcut satış cirosuna yüzde 20 artış yönünde olumlu etkisinin olacağı değerlendirilmesi yapıldı.

GCM Yatırım Banner

Adetlerin talep koşullarına göre değişiklik gösterebileceği bilgisi de verildi.

Konuya ilişkin bir önceki KAP bildirimi 11 Ocak 2024 tarihinde gerçekleştirilmiş ve açıklamada, “Şirketimiz ile global faaliyet gösteren bir ticari araç ana sanayi firmasının operasyonu, ürün ihracatına yönelik bir “Uzun vadeli Çerçeve Sözleşme” imzalanmasına yönelik görüşmelere başlanılmıştır.” ifadesine yer verilmişti.

EGEEN Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, yüzde 1,05 değer kazancıyla haftanın ikinci işlem gününü 8.869,14 puandan tamamlayarak tüm zamanların en yüksek günlük kapanışını gerçekleştirirken EGEEN hisseleri endeksle paralel hareket etti.

Hisselerin değeri, günlük yüzde 2,3‘lük artışla 13.500 TL seviyesine yükseliş gösterdi.

EGEEN Hisseleri Bugün Yükseldi
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Şirketin hisseleri, haftalık, aylık ve yıllık bazda ise yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 25, yüzde 29,5 ve yüzde 159,1 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.