Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hissesi Yüzde 160 Kazandıran Şirketten 4 Taksit Temettü Geliyor!

Lider Turizm A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan bildirimde genel kurulun kâr payı dağıtım kararı hakkında açıklamada bulundu. Detaylar haberde;
Hissesi Yüzde 160 Kazandıran Şirketten 4 Taksit Temettü Geliyor!
HABER GİRİŞ

Operasyonel araç kiralama sektöründe faaliyet gösteren Lider Turizm A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapmış olduğu bildirimde, genel kurulun kâr payı dağıtım kararı hakkında yatırımcısına bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da LIDER koduyla işlem gören şirketin bildiriminden, yatırımcısına temettü dağıtımının kesinleştiği müjdesi çıktı.

Açıklamada, hisse başına brüt 0,50 TL, net 0,45 TL temettü ödenmesine ilişkin teklifin genel kurulda kabul edildiği ifade edildi.

Temettü ödemelerinin 4 eşit taksit şeklinde gerçekleştirileceği bilgisi verildi. Söz konusu dağıtım tarihlerinin ise 24 Haziran, 16 Ağustos, 22 Ekim ve 10 Aralık olarak belirlendiği kaydedildi.

LIDER Temettü 2024 Teklif Tablosu Paylaşıldı
Kaynak: KAP

Finansal ve teknolojik gelişmeler çerçevesinde müşterilerine özelleştirilmiş uzun dönem araç kiralama hizmeti sağlayan şirket, bu haftaki bir diğer KAP bildiriminde Mayıs ayı araç yatırımları hakkında bilgi vermişti.

GCM Yatırım Banner

Mayıs 2024 döneminde 48 adet araç satın alındığı ve ay sonu itibarıyla şirket filosundaki araç adedinin toplamının 3066 olduğu ifade edilmişti.

LIDER Hisselerinde Güncel Tablo

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, günü yüzde 1,14 değer kazanarak 10.165,52 puandan tamamlarken, LIDER hisseleri endeksle paralel hareket etti ve yükseliş gösterdi.

Yıllık zirvesi 78,65 TL olan hisselerin değeri, günlük yüzde 1,1‘lik yükselişle 70,45 TL seviyesine çıkış gösterdi.

LIDER Hisseleri Günü Yükselişle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Lider Turizm hisseleri, uzun vadede de yatırımcısının yüzünü güldürüyor. Hisselerin, yıllık bazda yatırımcısına güncel olarak yüzde 160 oranında getiri sağladığı görülüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.