Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hissesi Yeşillenen Şirketten Yeni Yatırımı için Önemli Hamle!

CVK Maden İşletmeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., KAP'a yaptığı bildirimde yeni yatırımına ilişkin gerçekleştirdiği anlaşmayı duyurdu. Detaylar haberin devamında;
Hissesi Yeşillenen Şirketten Yeni Yatırımı için Önemli Hamle!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsa yatırımcılarının hisselerini yakından takip ettiği şirketler arasında yer alan CVK Maden İşletmeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde yeni iş ilişkisine dair bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da CVKMD koduyla işlem gören şirketin bildiriminde Sarıalan Altın Cevheri Tesisi yatırımına ilişkin atılan adımlardan bahsedildi.

Açıklamada, şirketin halka arz sürecinde paylaşılan belge ve dokümanlarda yer verilen yatırım projeksiyonları kapsamında yatırımlara devam ettiğine dikkat çekildi.

Bu doğrultuda Balıkesir ili, Sarıalan mevkiindeki altın maden sahasında gerçekleştirilmesi planlanan üretim faaliyetlerine yönelik olarak Altın Cevheri Zenginleştirme Tesisi Mühendislik İşleri konusunda yurt içinde yerleşik bir şirket ile anlaşma sağlandığı bilgisi verildi.

Söz konusu işlerin Proses, Tesis, Mekanik, Borulama, Yapı Tasarım, İnşaat, Mimari Tasarım, Elektrik, Otomasyon ve Enstrümantasyon Mühendisliğini kapsadığı ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

Anlaşma çerçevesindeki siparişin toplam bedelinin 685 bin dolar (yaklaşık 20,7 milyon TL) olduğu belirtildi.

Yüksek kaliteli krom, kurşun, çinko, bakır, manyezit cevherlerini üreten yüzde 100 yerli sermaye ile kurulmuş olan şirket, kısa süre önceki bir diğer KAP bildiriminde yurt içi büyük çaplı anlaşmaya ilişkin bilgilendirmede bulunmuştu.

Balıkesir ilinin Sarıalan mevkiinde bulunan altın maden sahasında gerçekleştirilmesi planlanan üretim faaliyetlerine yönelik olarak “Trafo Tesis ve Enerji Nakil Hattı Yapım İşi” konusunda yurt içinde yerleşik bir şirket ile 1 milyon 75 bin euro bedelli anlaşma sağlandığı ifade edilmişti.

CVKMD Hisseleri Ne Durumda?

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,75 değer kaybederek 7.950,06 puandan tamamlarken CVKMD hisseleri endeksle ters yönde hareket etti.

Şirket hisselerinin değeri, haftanın ikinci işlem gününde yüzde 4,7’lik yükselişle 439,7 TL seviyesine çıktı.

CVKMD Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

CVKMD haftalık ve aylık grafikte güncel olarak yatırımcısına sırasıyla yüzde 9,1 ve yüzde 49,8 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.