Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu Yıl Halka Arz Olan Şirket Milyon Euroluk Sözleşme İmzaladı!

CVK Maden İşletmeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yaptığı bildirimde milyon euroluk yeni iş ilişkisini duyurdu. Detaylar;
Bu Yıl Halka Arz Olan Şirket Milyon Euroluk Sözleşme İmzaladı!
HABER GİRİŞ

Yüksek kaliteli krom, kurşun, çinko, bakır, manyezit cevherlerini üreten yüzde 100 yerli sermaye ile kurulmuş olan CVK Maden İşletmeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., yılın sonu yaklaşırken yeni iş ilişkilerini duyurmaya devam ediyor.

Borsa İstanbul’da CVKMD koduyla işlem gören şirket, bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde yurt içi büyük çaplı anlaşmaya ilişkin bilgilendirmede bulundu.

Açıklamada, şirketin halka arz sürecinde paylaşılan belge ve izahname, fiyat tespit raporu gibi dokümanlarda yer verilen yatırım projeksiyonları kapsamında yatırımlara devam ettiği bildirildi.

Bu doğrultuda şirketin Balıkesir ilinin Sarıalan mevkiinde bulunan altın maden sahasında gerçekleştirilmesi planlanan üretim faaliyetlerine yönelik olarak “Trafo Tesis ve Enerji Nakil Hattı Yapım İşi” konusunda yurt içinde yerleşik bir şirket ile anlaşma sağladığı ifade edildi.

Malzeme ve montajı kapsayan siparişin toplam bedelinin 1 milyon 75 bin euro olduğu bilgisi verildi.

GCM Yatırım Banner

İleri teknoloji madencilik uygulamaları ile sektörde faaliyet göstermeye devam eden CVK Maden İşletmeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., önceki hafta maden cevheri satışına ilişkin üç yurt dışı anlaşmasını duyurmuştu.

CVKMD Hisseleri Ne Durumda?

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın dördüncü işlem gününe yüzde 0,24 yükselişle 7.278,13 puandan başlarken haber yazımı itibarıyla yüzde 2 civarında yükselişle 7.414,77 puanda seyrediyor.

Endeksle paralel hareket eden şirket hisselerinin değeri, yazım itibarıyla günlük yüzde 0,7’lik yükselişle 283,5 TL seviyesine çıktı.

CVK Madencilik Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

CVKMD haftalık ve aylık grafikte güncel olarak yatırımcısına sırasıyla yüzde 6,1 ve yüzde 20,7 oranında zarar ettirmiş görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.