Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hissesi Üzen Enerji Şirketinden 85 Milyon TL’lik İhale

Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden açıklama yapan Manas Enerji, Kocaeli’nde katıldığı ihalede 1. olduğunu ve sözleşme imzalamaya davet edildiğini duyurdu.
Hissesi Üzen Enerji Şirketinden 85 Milyon TL’lik İhale
HABER GİRİŞ

Manas Enerji Yönetimi Sanayi ve Ticaret (MANAS), 28 Kasım tarihinde ihale süreci hakkında açıklama yaparak yatırımcıları bilgilendirdi. Şirket, Kocaeli’nde su sayacı ve rekor alımı konusunda açılan ihaleye 85.722.188 TL kısmi teklif verildiğini hatırlattı.

15.11.2023 tarihinde şirket tarafına ihale tebligatı ile teklif verilen kısımların tamamında 1. sırada olduğunun bildirildiği duyuruldu. Bu çerçevede 28 Kasım tarihinde şirketin sözleşmeye imzalamaya davet edildiği açıklandı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan açıklamada yeni ihalenin ortaklık payına düşen kısmının kamuya açıklanan son gelir tablosundaki brüt satış hasılatına oranının yüzde 52,55 olduğu ifade edildi.

Hissesi Üzen Enerji Şirketinden 85 Milyon TL’lik İhaleKaynak: Paratic Piyasalar

Manas Enerji hisseleri, uzun süredir 14 Kasım 2022’de gördüğü rekor seviye olan 19 TL’nin altında işlem görüyor. 2023 yılı içerisinde beklenen toparlanmayı gerçekleştiremeyen MANAS, 28 Kasım 13.30 itibarıyla yüzde 0,6 artışla 9,2 TL’den işlem görüyor.

GCM Yatırım Banner

MANAS, haftalık bazda yüzde 9, yıllık bazda yüzde 42,6 oranında değer kaybetti. Aylık artış ise Borsa İstanbul’daki birçok şirkete göre sınırlı kaldı ve yüzde 3,8 seviyesinde oldu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.