Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hissesi Tavan Olan Şirket O Derecelendirme Kuruluşunu Tercih Etti

Hisseleri 3 gündür tavan olan Alves Kablo Sanayi ve Ticaret A.Ş, o kredi derecelendirme kuruluşu ile sözleşmesini sona erdirdi. Detaylar haberde...
Hissesi Tavan Olan Şirket O Derecelendirme Kuruluşunu Tercih Etti
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsada işlem gören hisselerindeki hareketler ile çok konuşulan şirketlerden biri olan Alves Kablo Sanayi ve Ticaret A.Ş, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden kredi derecelendirme değişikliği hakkında açıklamada bulundu.

Hisseleri 3 gündür tavan olan şirket, İstanbul Uluslararası Derecelendirme Hizmetleri A.Ş. ile 27.12.2022 tarihinde akdedilmiş olan kredi derecelendirme sözleşmesinin sona erdiğini duyurdu. Yapılan açıklamada mevcut durumda iki farklı kurumdan bu hizmetin alınması nedeniyle sona erdirildiği bildirildi.

Bu bağlamda JCR Avrasya Derecelendirme A.Ş. ile akdedilmiş olan sözleşmenin devam edeceği not edildi.

Alves Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin borsada işlem gören hisseleri bugün yüzde 9,95 yükselerek tavan oldu. Dün kapanışı 66,85 TL’den yapan hisseler, 73,5 TL’ye fırladı. ALVES hisselerinin haftalık kazancı yüzde 46,27 oldu. ALVES hisseleri Şubat ayında 19,45 TL’den halka arz olmuştu. Bu hafta başında yaptığı peş peşe anlaşmalar ile dikkatleri üzerine çekmişti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.