Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hissesi Kırmızı Bölgeden Çıkamayan Şirketten Ticari İş Birliği!

Hisselerindeki düşüş süren Kordsa Teknik Tekstil A.Ş.'den KAP'a yapılan bildirimde yeni ticari iş birliği anlaşmasına dair bilgilendirmede bulunuldu. Detaylar;
Hissesi Kırmızı Bölgeden Çıkamayan Şirketten Ticari İş Birliği!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Hisselerindeki düşüş eğilimi süren Kordsa Teknik Tekstil A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde yeni ticari iş birliği anlaşması imzalanmasına ilişkin bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da KORDS koduyla işlem görmekte olan şirket, ciro ve karlılığa olumlu etki etmesi hedeflenen iş birliğinin detaylarını verdi.

Açıklamada, uçakların kabin içi aksamlarında kullanılmak üzere özel olarak üretilecek epoksi bazlı ürünlerin, küresel havacılık endüstrisinin lider oyuncularından FACC AG şirketine tedarik edilmesine ilişkin olarak ticari iş birliği anlaşmasının imzalandığı belirtildi.

Sözleşme kapsamındaki ürünlerin, kabin içi aksamlarda, fenolik bazlı uçucu kimyasallardan epoksi bazlı kimyasallara geçişin öncülüğünü yaparak hammadde üretiminden nihai ürün geliştirilmesine kadar geçen birçok farklı süreçte zararlı kimyasalların ortaya çıkmasını önlemekte ve çalışan sağlığına önemli katkılar sunmakta olduğu ifade edildi.

Öte yandan, havacılık endüstrisinin en önemli kriterlerinden biri olan yanmazlık konusunda yüksek performans gösterdiği ve uçaklarda meydana gelebilecek olası yangın ve ateşli kazalarda yolcu güvenliğini üst düzeyde sağladığı bildirildi.

GCM Yatırım Banner

Sözleşme kapsamında tedarik edilecek ürünlerin toplam değerinin ilerleyen süreçlerde belirleneceği, siparişlerin toplam parasal değerinin, finansal tabloları önemli derecede etkileyecek ölçüde olması durumunda ayrı bir özel durum açıklaması ile kamuoyu ile paylaşılacağı da belirtildi.

Kordsa Teknik Tekstil A.Ş., 2023 yılı üçüncü çeyrek bilançosunu 3 Kasım 2023 tarihinde açıklamıştı. Yılın ilk dokuz ayında şirketin satış gelirleri yıllık bazda yüzde 36,4 artışla 18,8 milyar TL’ye yükselmişti. Dokuz aylık net dönem karı ise yüzde 99,7 azalışla 3,8 milyon TL’ye gerilemişti.

KORDS Haftaya Düşüşle Başladı

BIST 100 endeksi, kapanışını yüzde 2,5 düşüşle 7790 puandan gerçekleştirirken KORDS hisseleri de haftanın ilk işlem gününü düşüşle tamamladı. Hisselerin değeri, günlük yüzde 3,3’lük düşüşle 76,4 TL seviyesine geriledi.

KORDSA Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

KORDS’un haftalık ve aylık grafiğine bakıldığında yatırımcısına sırasıyla yüzde 3,8 ve yüzde 14,1 oranında zarar ettirdiği görülüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.