Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hissesi Çıkışa Geçen Şirket Pay Başına 0,05 TL Temettü Verecek!

Platform Turizm Taşımacılık Gıda İnşaat Temizlik Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., KAP'a genel kurul kar payı dağıtım kararını duyurdu. Detaylar haberde;
Hissesi Çıkışa Geçen Şirket Pay Başına 0,05 TL Temettü Verecek!
HABER GİRİŞ

Özel sektör kuruluşlarının yanı sıra Türkiye’nin dört bir yanındaki belediyelerle gerçekleştirdiği iş ilişkileriyle dikkat çeken Platform Turizm Taşımacılık Gıda İnşaat Temizlik Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) genel kurulun kar payı dağıtım kararı hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da PLTUR koduyla işlem gören şirketin bildiriminden yatırımcısına temettü dağıtımı teklifinin onaylandığı müjdesi çıktı.

Açıklamada hisse başına brüt 0,0598569 TL, net 0,0538712 TL temettü dağıtılmasına ilişkin teklifin genel kurulda kabul edildiği ifade edildi.

Temettü ödeme tarihinin yönetim kurulu tarafından ileri bir tarihte belirleneceği bilgisi verildi.

PLTUR Temettüsü Onaylandı
Kaynak: KAP

Şirket, bu hafta yaptığı bir diğer duyuruda, Pakistan’ın Pencap Eyaleti resmi ulaşım otoritesi olan “The Punjab Mass Transit Authorıty” idaresi ile İslamabad şehrinde metrobüs ile toplu taşımacılık hizmeti işi sözleşmesi imzalandığını bildirmişti. Sözleşme büyüklüğünün yaklaşık 25 milyon dolar olduğu ifade edilmişti.

GCM Yatırım Banner

PLTUR Hisselerinde Güncel Tablo

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, yüzde 2,62 değer kazancıyla haftanın dördüncü işlem gününü 11.024,33 puandan tamamlayıp tüm zamanların en yüksek günlük kapanışını gerçekleştirirken, PLTUR hisseleri endeksle paralel hareket etti ve hafif yükseliş gösterdi.

Yıllık zirvesi 25 TL olan hisselerin değeri, günlük yüzde 0,6‘lık yükselişle 23,58 TL seviyesine çıkış gösterdi.

PLTUR Hisseleri Günü Yükselişle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Platform Turizm hisseleri, haftalık, aylık ve yıllık bazda ise yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 24,3, yüzde 45,6 ve yüzde 89,5 oranlarında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın