Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hissesi Bu Hafta Rekor Kıran Şirketin Notu Yükseltildi

Aselsan, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından hazırlanan derecelendirme raporunda notunun yükseldiğini bildirdi.
Hissesi Bu Hafta Rekor Kıran Şirketin Notu Yükseltildi
HABER GİRİŞ

Askeri savunma ve haberleşme şirketi Aselsan, Kurumsal yönetim Derecelendirme Raporu’na ilişkin yeni not duyurusunda bulundu.

Şirket tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderilen bildirimde SAHA Kurumsal Yönetim ve Derecelendirme Hizmetleri A.Ş. ile ASELSAN arasında yapılmış olan Kurumsal Yönetim İlkelerine Uyum Derecelendirmesi Sözleşmesi uyarınca hazırlanan Kurumsal Yönetim Derecelendirme Raporu paylaşıldı.

Şirketten yapılan açıklamada, 09.12.2022 tarihinde 10 üzerinden 9,34 olan notunun, 08.12.2023 tarihi itibariyle 9,41’e yükseldiği bildirildi. Notlara ilişkin yapılan değerlendirmede, ASELSAN’ın SPK Kurumsal Yönetim İlkeleri’ne büyük ölçüde uyum sağladığı, gerekli politika ve önlemlerinin uygulamaya alındığı kaydedildi.

Şirket yönetim ve iç kontrol mekanizmalarını etkin bir şekilde oluşturup işlettiğini, pay ve menfaat sahiplerinin haklarının adil şekilde gözettiğini ,kamuyu aydınlatma ve şeffaflık faaliyetlerinin en üst düzeyde olduğunu ve yönetim kurulunun yapı ve işleyişinin en iyi uygulama kategorisinde olduğunu belirtti.

Aselsan, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı tarafından Türk Silahlı Kuvvetleri’nin askerî haberleşme ihtiyaçlarını karşılanması amacıyla kurulan sektörünün öncü şirketi olarak faaliyet gösteriyor.

GCM Yatırım Banner
ASELS hisse grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin hisseleri de borsada yatırımcılar tarafından yakından takip ediliyor. ASELS günlük bazda yatay aralıkta ve 46,70 TL’den işlem görüyor. ASELS hisselerindeki artış 2022’nin başından bu yana yüzde 350’yi aşmış durumda.

Geçen yıla girilirken ASELS’in değeri 10 TL seviyelerindeydi. Hissenin değerinde bu hafta 50,4 TL ile rekor seviye tazelendi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.