Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hissesi Aylık Yüzde 40’a Yakın Kazandıran Şirketten Yeni Sözleşme

Bülbüloğlu Vinç Sanayi ve Ticaret A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yaptığı bildirimde yeni iş ilişkisine dair bilgilendirmede bulundu. Detaylar haberde;
Hissesi Aylık Yüzde 40’a Yakın Kazandıran Şirketten Yeni Sözleşme
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Dünya markalarıyla yaptığı iş birlikleri ile Türkiye vinç sektörünün önde gelen şirketleri arasında yer alan Bülbüloğlu Vinç Sanayi ve Ticaret A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde yeni iş ilişkisine dair bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da BVSAN koduyla işlem gören şirket, Şubat 2023 döneminin ilk KAP bildiriminde yüzde 85 hissesine sahip olduğu şirketin yeni sözleşmesinin detaylarına yer verdi.

Açıklamada, Bülbüloğlu Çelik End. San. ve Tic. A.Ş.‘nin, ilk etabını üretmekte olduğu Avrupa’daki gıda fabrikasının çelik binasının ikinci etabının üretimi ve teslimi için 373 bin 500 dolar tutarında ek bir sözleşme imzaladığı belirtildi.

Söz konusu işin Nisan 2024’te teslim edilmesinin planlandığı ifade edildi.

Sanayi sektöründe faaliyet gösteren şirket, kısa süre önceki bir diğer KAP bildiriminde Bülbüloğlu Çelik Endüstri Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin 1 milyon 380 bin 650 euro tutarındaki anlaşmasını duyurmuştu.

GCM Yatırım Banner

Anlaşmanın, Avrupa’da yeni kurulacak olan bir pil fabrikasının çelik konstrüksiyon imalatı projesi ikinci etabının üretimi kapsamında imzalandığı açıklanmıştı.

BVSAN Hisseleri Haftaya Nasıl Başladı?

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, yüzde 1,28 değer kazancıyla haftanın ilk işlem gününü 8.776,70 puandan tamamladı ve tüm zamanların en yüksek günlük kapanışını gerçekleştirmiş oldu.

Bu olumlu tablo içinde endeksle paralel hareket eden BVSAN hisselerinin değeri, günlük yüzde 1,5‘lik yükselişle 109,3 TL seviyesine çıkış gösterdi.

BVSAN Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Geçen yıl Ocak ayında halka arz olan şirketin hisseleri, haftalık ve aylık bazda ise yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 8,5 ve yüzde 37 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın