Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bülbüloğlu Vinç Halka Arz Sonuçları Açıklandı

Yakın bir zamanda halka açılan ve talep toplayan Bülbüloğlu Vinç halk arz sonuçları açıklandı. Detaylar haberde...
Bülbüloğlu Vinç Halka Arz Sonuçları Açıklandı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Tera Yatırım Konsorsiyum Liderliğinde 26-30 Ocak tarihleri arasında talep toplayan Bülbüloğlu Vinç Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin (BVSAN) halka arz sonuçları açıklandı. Tera Yatırım, Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden duyuruda bulundu.

Buna göre şirketin toplam m 11.500.000 TL nominal değerli 11.500.000 adet B grubu payın halka arz edildiği bilgisi verildi. Halka arz büyüklüğünün 356.500.000 TL olarak gerçekleştiği açıklandı.

Tera Yatırım Bülbüloğlu Vinç Halka Arz Sonuçları
Kaynak: KAP

Halka arza toplam başvuru sayısının 403.568 olduğu ve talebi karşılanan başvuru sayısının ise 373.600 olduğu açıklandı. Tabloya göre en fazla başvuru sayısının yurt içi bireysel yatırımcılardan geldiği saptandı. Sonrasında sırayla şirket çalışanları, yurt içi kurumsal yatırımcılar ve yurt dışı kurumsal yatırımcılar geldi.

Söz konusu açıklamada halka arza bireysel yatırımcılara nihai tahsisat tutarının yaklaşık 220,9 katı, Şirket Çalışanlarına nihai tahsisat tutarının yaklaşık 1,4 katı talep geldiği açıklandı. Ayrıca Yurt İçi Kurumsal Yatırımcılara nihai tahsisat tutarının yaklaşık 43,9 katı ve Yurt Dışı Kurumsal Yatırımcılara ise nihai tahsisat tutarının yaklaşık 11,9 katı filtrelenmemiş talep geldiği aktarıldı.

Tera Yatırım, Bülbüloğlu Vinç’in paylarının halka arzında yüzde 5’den fazla pay alan yatırımcının bulunmadığını açıkladı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.